Závody Mezinárodního mistrovství FIA Zóny Střední Evropy v Mostě s plným startovním roštem/foto M.Straka

Sobota přinese hned dopoledne první závody sprintu divize D4 bez rozdílu kubatur. Po kvalifikačních trénincích ADAC Sachsen Historic Cup a „Radicalů" se mohou diváci těšit na první závod Radical Cup a první závod formulí do 1400 ccm a do 2000 ccm. Sobotní odpoledne vyvrcholí dvouhodinovým vytrvalostním závodem Mezinárodního mistrovství divize D4.

  Po kvalifikačním tréninku divize D4 sprint v nedělním dopoledni nás čekají v rychlém sledu: první závody cestovních vozů a formulí ADAC Sachsen Historic Cup, druhý závod Radical Cup, druhý závod divizí D2 a D3 a druhý sprint divize D4. Závodní víkend uzavřou „ADAC Historici" svým druhým závodem.  

Tento mezinárodní podnik slibuje nebývale napínavou podívanou díky počtu vozů na startovním roštu. Do divize D2 a D3 je totiž přihlášeno celkem 47 formulí a 30 cestovních vozů, ve sprintu v divizi D4 se na start postaví pětadvacet vozů, z toho dva speciály ze série DTM. Ty mají dle nových pravidel díky své výkonové výhodě nařízený handicap v podobě dvou průjezdů boxy během závodu.

Již neodmyslitelná série ADAC Sachsen Historic Cup nabídne na dvacítku formulových vozů a stejný počet vozů cestovních.   „Po slabších ročnících, kdy i na motoristický sport dolehl nepříznivý vývoj ekonomiky, uvidíme opravdu pěkné mistrovství, jak má být. To potvrzuje i účast Enrica Gloriosa v Mostě", uvedl ve shonu příprav sportovní ředitel Autodromu Most Michal Marek. Enrico Glorioso staví mimo jiné velmi úspěšné závodní speciály účastnící se divize D3 pod označením Formula Gloria. Těch na mosteckém okruhu tentokrát uvidíme skutečně velký počet. První srpnový víkend má svůj harmonogram. Těšíme se na shledanou v Mostě.   

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign