Typy jógy a jejich význam

 

Pozitivní účinky jógy na tělo a mysl objevuje stále více lidí. To je důvodem, proč lze lekce jógy nalézt téměř v každém fitness centru. Cvičení rozvíjí flexibilitu a stabilitu těla a navozuje duševní rovnováhu. Obecně existuje více druhů jógy, proto je vhodné vyzkoušet různé lekce a vybrat si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat. Například Balance Club Brumlovka nabízí mezi cvičebními lekcemi celkem šest druhů jógy.

 

„Jóga může být výborným začátkem dne, kdy tělo uvolní, protáhne a nastartuje pro celodenní aktivity,“ říká Dagmar Nášelová, marketingová koordinátorka Balance Clubu Brumlovka. „Cvičení přispívá ke zrychlení metabolismu, ke zlepšení krevního oběhu, zvyšuje pružnost páteře a podporuje správné držení těla. Obzvlášť pokud máme sedavé zaměstnání, jóga skvěle napravuje škody, které celodenní sezení tělu přináší,“ dodává Nášelová.

 

Flow yoga - dynamické cvičení, jehož základem je pozdrav slunci a další pozice klasické jógy. Flow yoga klade důraz na dýchaní a na samou podstatu jógy.

 

Gravid yoga – cvičení pro těhotné ženy s cílem pozitivně ovlivnit průběh těhotenství a porod. Vychází ze staroindických zkušeností, učí správné technice dechu a využívá jógových ásán.

 

Hatha yoga – je pomalejší, jemnější, klade velký důraz na očistění těla, zpevnění, dýchání a meditaci.

 

Naam yoga - cvičení pro zdraví, které posiluje psychiku a kondici těla, zlepšuje činnost mozku a má dobrý vliv na paměť. Propojením cvičení, dechových technik, meditace a manter dochází k odbourávání stresu.

 

Power yoga – dynamické cvičení v rychlejším tempu, které je fyzicky náročnější, a tak pomáhá při hubnutí a udržení váhy. Na rozdíl od tradiční jógy, kde se v jednotlivých pozicích setrvává poměrně dlouho, se zde pozice dynamicky střídají. Důraz se klade na sílu a ohebnost.

 

Vinyasa yoga – dynamický styl jógy, kde jsou jednotlivé pozice plynule pospojovány v jednu sestavu, což vede k prohřátí, posílení a protažení všech svalů. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, ozdravuje, očišťuje organismus a zbavuje únavy, napětí a stresu.

 

Pro nově příchozí zájemce o členství připravil Balance Clubu Brumlovka akci s názvem „Začněte hned, plaťte od podzimu“, která umožňuje cvičit od června až do konce srpna pouze za registrační poplatek. Za členství klient začne platit až od září.

 

Více informací na www.balanceclub.cz

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign