Rotary International Distrikt 2240 Česká republika a Slovenská republika mezinárodní nezisková organizace Rotary závody dračích lodí na Vltavě

Závod dračích lodí Rotary klubu Prague International je jednou z nejviditelnějších charitativních akcí

v Praze, která uzavírá léto. Letos proběhne již 4. ročník závodů, tentokrát na Smíchovské pláži. V roce 2012 se pro místní charitativní organizace podařilo vybrat 550.000,- Kč.  

Jednou z podpořených neziskových organizací bylo loni i letos občanské sdružení Život 90, které poskytuje služby a péči seniorům. „Jsme velmi rádi, že nás Rotary klub Prague International do závodu opět přizval a umožnil nám tak získat část výtěžku ze startovného," říká Jan Lorman, ředitel sdružení Život 90. „Výtěžek z loňského závodu jsme použili na boj proti násilí na starých lidech - osvětu a financování bezplatné linky důvěry Senior telefon," dodává.  

Závody dračích lodí jsou unikátním spojením živé zábavy pro veřejnost, akcí pro rodiny s dětmi a příležitostí pro teambuilding zúčastněných firemních týmů. Výtěžek akce pak poslouží charitativním účelům. Závod každoročně přitahuje množství Pražanů a návštěvníků Prahy, kteří bouřlivě povzbuzují posádky dračích lodí. V letošním roce bude soutěžit více než třicet týmů, Rotary tým podpoří také olympionik skifař Václav Chalupa.  

Pro rok 2013  jsou hlavními charitativními partnery organizace Život 90 pečující o seniory a Nadace Naše dítě, která pomáhá dětem v obtížných životních situacích. Tak jako loni se závodu účastní i občanské sdružení Múzy dětem, které se věnuje dětem z dětských domovů, a které přijde na Smíchovskou pláž podpořit řada osobností z umělecké branže. Na místě budou pro veřejnost připraveny atrakce, jako je soutěž pro děti, vystoupení žonglérů, možnost nechat si pomalovat obličej bodypainterem, či se projet v dračí lodi. Po skončení závodu si návštěvníci budou moci poslechnout koncert rockové kapely Stormin.   Smysl celé akce nespočívá pouze ve vlastním závodu, i když to je ta nejzábavnější část programu. Stejně důležitý je fundraising finančních prostředků, určených pro místní dobročinné organizace, které odvádějí skvělou a velmi prospěšnou práci při pomoci potřebným.  

www.rotarydragon.cz  

Závod se koná pod záštitou starosty Prahy 5 Miroslava Zeleného a guvernérky Rotary Distriktu 2240 Ireny Brichta.   

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign