Prvý ročník Grand Openingu zaujal bohatým programom

 

Prvý ročník Grand Openingu zaujal bohatým programom

Zámocký hotel The Grand Vígľaš oslávil prvé výročie otvorenia hotela

 

Po ukončení minuloročnej rozsiahlej rekonštrukcie Vígľašského zámku a jeho prestavbe na zámocký hotel oslávil The Grand Vígľaš **** 20. 9. 2015 prvé výročie. Pri tejto príležitosti sa na zámku uskutočnilo podujatie The Grand Opening 2015. Slávnostné otvorenie začal výstrel z dela nasledovaný ukážkami historického šermu. O kultúrny program sa postarala vokálna skupina Otto Voce, ľudová kapela Goldorchestra, nechýbal ani akordeónový virtuóz Michal Červienka. Hostia mali aj možnosť sledovať tanečné predstavenia v podaní Faber Dance school. Program vyvrcholil ohňostrojom v podvečerných hodinách.

 

Marketingový riaditeľ hotela The Grand Vígľaš Branislav Lupták k tomu poznamenal: „Po minuloročnom slávnostnom otvorení hotela The Grand Vígľaš**** bol rovnako úspešný aj prvý ročník The Grand Opening 2015. Bola to zároveň príležitosť na spoločné stretnutie a poďakovanie všetkým, ktorý sa podieľali na realizácii aktivít súvisiacich s prestavbou zámku,  a ostatných obchodných partnerov.  Pre zúčastnených bol pripravený bohatý program, ktorým sprevádzala moderátorka Veronika Spodniaková. Rytierske súboje, hudobné a tanečné predstavenia či prehliadka zámku si našli priaznivcov medzi všetkými vekovými skupinami. Na záver programu nasledovalo slávnostné krájanie torty a degustácie vín v tematicky ladenej reštaurácii Anjou Court.“

 

Podľa riaditeľa prvú sezónu hotela The Grand Vígľaš možno označiť za úspešnú, predovšetkým z hľadiska obsadenosti. ,,V letnej sezóne sme prekonali hranicu 50% priemernej obsadenosti, čo si veľmi ceníme.  Máme aj veľmi dobrý výhľad na jeseň a jar, čo sú naše silné obdobia kvôli kongresom, meetingom, firemným podujatiam a tiež aj svadbám. V zime sa chceme zamerať na plesy a romantiku s wellnessom. Za rok sme dokázali získať aj rekordné číslo fanúšikov na Facebooku. Máme tu vyše 7000 našich priaznivcov, čo je úžasné vzhľadom na to, že sme na trhu iba jeden rok. Považujeme to za dôsledok poctivej práce a množstva podujatí všetkého druhu, ktoré sa snažíme produkovať pre širokú verejnosť,“ zhodnotil B. Lupták.

 

Rozsiahla rekonštrukcia zámku bola ukončená v septembri 2013 a začiatkom septembra 2014 bol The Grand Vígľaš**** slávnostne otvorený ako kongresový hotel s poskytovaním wellness služieb. Zámok Vígľaš je symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku. Veľkorysá rekonštrukcia priniesla návštevníkom zámku návrat do obdobia gotiky, renesancie i baroka a je aristokratickým skvostom nielen podpolianskeho regiónu, ale celého Slovenska. Jedinečný je zariadením izieb v stredovekom štýle, skvostom je aj Veľká Kongresová sála kráľa Žigmunda pre 200 osôb vytesaná do skaly a menšia sála kráľa Mateja Korvína, Biely a Červený salónik, či Malá a Veľká rytierska sála s kaplnkou. Milovníci histórie tak majú možnosť nielen navštíviť zámok, ale aj zažiť jedinečnú atmosféru stredoveku počas pobytu, spojenú s prvotriednymi službami.

 

„Záujemcovia majú možnosť využiť pobytové balíky za zvýhodnené ceny. Aktuálne sú v ponuke Romantický pobyt na zámku a Wellness balík. Romantický pobyt pre dvoch obsahuje 2x bohaté raňajky, 1x trojchodovú večeru s výberom, 1x romantickú 4-chodovú večeru pri sviečkach, balón šťastia, fľašu sektu na izbe a sladké prekvapenie. Súčasťou Wellness balíku pre 2 osoby na 2 noci sú 2x bohaté bufetové raňajky, 2x trojchodová večera, ovocná misa na izbe, 2x fľaša minerálky na deň. V cene je zahrnutý voľný vstup do wellness a masáž podľa výberu v hodnote 20 eur zdarma. S kúpou oboch balíkov hostia automaticky získajú zľavu na masáže, procedúry a produkty Bernard Cassiere. Ponuku sme rozšírili aj o nové procedúry,“ upresňuje B. Lupták.  

 

         Okrem štandardných balíkov sú pre návštevníkov pripravené jesenné podujatia na Zámku Vígľaš. Pre rodiny s deťmi sa bude konať detské divadelné predstavenie Víla a škriatok so zábavnou Klauniádou 26. 9. 2015. Milovníci hudby a tanca majú možnosť zúčastniť sa otvoreného tanečného kurzu tanečnej školy Faber Dance School pravidelne každú nedeľu, začiatok kurzu je 4. 10. 2015. Medzi nedeľnými podujatiami nebude chýbať Jarmočná nedeľa (11. 10.) a tradičná Burza starožitností (18. 10.). Októbrové podujatia vyvrcholia 25. 10. 2015 Veľkým lukostreleckým turnajom. V kaplnke Sv. Michala Archanjela sa budú konať i bohoslužby pre verejnosť (29. 9.) Rímskokatolícka omša (25. 10.), Liturgia Starokatolíckej cirkvi a Pravoslávna bohoslužba (8. 11.). Návštevníci podpolianskeho regiónu a samotného zámku tak majú na výber z bohatej ponuky.

 

Viac informácií je na www.grandviglas.com a www.facebook.com/grandviglas.
Rezervácie: 045 5245795-96, recepcia@grandviglas.com

 

 

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign