Portál TopReality zaznamenal rast realitného trhu za 1.polrok 2015

Realitný trh na Slovensku zaznamenal v prvom polroku tohto roka rast takmer vo všetkých ukazovatežoch. Signalizujú to ceny a počty inzerovaných nehnutežností od začiatku tohto roka, na jednom z najnavštevovanejších slovenských realitných portálov, zaoberajúcich sa predajom, kúpou a prenájmom realít - TopReality.sk. Kým v januári 2015 inzerovali TopReality spolu 185 277 nehnutežností v cene 94,457 miliardy EUR, v júni 2015 to už bolo 192 743 nehnutežností v cene 117,776 miliardy EUR. Kým počet inzerovaných nehnutežností narástol od januára do júna o 4 %, ich suma sa zvýšila až o 24,68 %. Ide o súhrnné údaje zahŕňajúce nehnutežnosti na predaj, kúpu, prenájom a ostatné. Informoval o tom konatež TopReality.sk Marek Grajcarík.

 

„V segmente predaj narástol počet inzerovaných nehnutežností z januárových 151 143, na júnových 155 089, čo je navýšenie o 2,6 %. Podobne sa zvýšil záujem o kúpu a prenájom nehnutežností. Rast realitného trhu je iniciovaný predovšetkým najlacnejšími hypotekárnymi úvermi v histórii a ich žahkou dostupnosou. Ceny sú priaznivé pre kupujúcich i predávajúcich a tak sa  realitný trh rozhýbal,“ komentoval vývoj M. Grajcarík.

 

Dodal, že portál TopReality.sk má mesačnú návštevnos dosahujúcu až 460 000 užívatežov. Celkový počet návštev v období od februára do júla 2015 dosiahol 7 108 934. Portál poskytuje priestor pre inzerciu realitných kancelárií, komerčných spoločností a rovnako aj pre súkromnú inzerciu. Na portáli sa tak nachádzajú nehnutežnosti z celej SR. Vývoj cien realitného trhu si môže každý návštevník portálu vyfiltrova pre žubovožnú kategóriu na www.topreality.sk/chart/. K dispozícii sú údaje za posledných 31 týždňov, podža jednotlivých krajov i okresov a to ako u domov, tak aj bytov,  novostavieb, či pozemkov.

 

TopReality.sk je jedným z najnavštevovanejších slovenských realitných portálov zaoberajúcich sa predajom, kúpou a prenájmom realít. Návštevník tu nájde kompletnú ponuku bytov, domov, chát, usadlostí, administratívnych, kancelárskych, obchodných, reštauračných, športových priestorov, priestorov pre výrobu, sklad, chov zvierat, ale aj objekty určené pre administratívu, obchod, reštauráciu, ubytovanie, výrobu, sklad, šport a mnohé ďalšie špecifické druhy. Pozemky sú prehžadne rozdelené na pozemky určené pre výstavbu rodinných domov, bytovú výstavbu, rekreáciu, komerčné a priemyselné zóny, orná a lesná pôda, les, vinice, sad, záhrada, lúky a pasienky, vodné plochy a iné.

 

Inzercia je spoplatnená v závislosti od počtu inzerovaných ponúk. Jednorazový poplatok za súkromnú inzerciu je 6 EUR pri platbe prostredníctvom SMS alebo 5 EUR v prípade platby bankovým prevodom, pričom ponuku je možné inzerova neobmedzene. Nehnutežnosti umiestnené v komerčnej inzercii sú automatickým exportom zdarma odosielané a inzerované na ďalších viac ako 150 realitných portáloch. Na portáli sú inzerované aj zahraničné nehnutežnosti, k dispozícii je česká, požská, anglická, nemecká, maďarská a rumunská jazyková mutácia.

Pre čitatežov portál poskytuje aj pridanú hodnotu -  realitné články v sekcii Novinky. Čitatež má tak k dispozícii denne aktuálny prehžad o realitnom dianí vo svojom regióne, ale aj zaujímavosti z oblasti dizajnu, architektúry a novinky firiem na trhu. Pre užívatežov prebiehajú počas celého roka rôzne súaže o vecné ceny.

 

Kontaktná osoba: Michaela Kaplavková, kaplavkova@topreality.sk

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign