Nové tatranské wellness v Jasnej láka domácich i zahraničných turistov

Deti a dospelí sa  pri wellnessovaní v Hoteli Chopok neobmedzujú

 

 Wellness Hotel Chopok **** má od tohto roka v prevádzke dve wellness centrá súčasne. Novopostavené Wellness centrum & bazén PRASLIČKA, pre klientov od 16 rokov, je v budove nového Kongresového & Wellness centra. Tam je  situované aj  nové moderné kongresové centrum PRASLIČKA, nové profesionálne fitnes centrum a Relax bar. Okrem toho je hosťom k dispozícii v pôvodnej časti aj rodinné Wellness centrum & bazény PLESNIVEC, so vstupom do sáun pre deti od 10 rokov. Informuje o tom marketingová riaditeľka Vladimíra Klaučová.

 Chopok 1

,,Výstavba nového kongresového a wellness centra PRASLIČKA, od úplne prvotných prác na úprave terénu, až po otvorenie,  prebiehala necelých  16 mesiacov. Za takmer rovnakú dobu bola postavená i prvá hotelová časť, ktorá bola otvorená pred 5 rokmi. Zaznamenali sme okrem slovenskej, poľskej a českej klientely aj záujem turistov z Maďarska, Rumunska, Francúzska, Izraela, Švajčiarska, Lotyšska či Nemecka. Oceňujú pritom najmä služby na najvyššej úrovni, exkluzívny wellness svet s veľkým bazénom, priestor  a služby pre deti, čistotu prostredia a fantastickú kuchyňu. Celková kapacita hotela je 80 izieb – dvoj a trojlôžkové a rodinné 4 a 5-lôžkové, spolu máme 192 pevných lôžok a 80 prísteliek. Do nového Wellness centra & bazéna PRASLIČKA je povolený vstup osobám starším ako 16 rokov a tak si u nás užijú relax a pohodu ako rodiny s deťmi, tak i hostia, ktorí uprednostňujú oddych v pokojnom a nehlučnom prostredí.  Umiestnením plaveckého bazéna PRASLIČKA s rozmermi 20 x 8 m a hĺbkou 1,5 m, na najvyššom poschodí, sa návštevníkom naskytne neobyčajný výhľad na okolitú prírodu a plávanie je tak nezabudnuteľným zážitkom. Celá saunová časť wellness centra je bezplavkovou zónou,“ konštatuje V. Klaučová.

 Chopok2

Dodáva, že v bazénovom komplexe PRASLIČKA návštevníkov poteší vnútorná vírivka, Kneipov kúpeľ, ochladzovací bazén, odpočívacia zóna. Na výber sú sauny fínska, infrasauna, bio, bylinková, či aromatický parný kúpeľ. Zaujímavosťou  je aj hydromasážna vírivka whirlpool, ktorá slúži na regeneráciu organizmu, uvoľnenie svalstva celého tela a prekrvenie pokožky. Má kapacitu 10 osôb a je vybavená sústavami trysiek na masáž jednotlivých svalových skupín. Teplota vody v nej je 33°C – 35°C. 

 

,,Wellness centrum & bazény PLESNIVEC, so vstupom do sáun pre deti od 10 rokov, je určené pre rodiny s deťmi. Detský bazén, vírivka a bazén s rozmerom 15 x 7,5 m a teplotou vody 32 °C, sú vyhľadávaným miestom rodín na oddych i šantenie detí. V centre je aj 5 druhov sáun, vonkajší ochladzovací bazén (ľadová jaskyňa) a vonkajšia vírivka. Súčasťou animačného programu, je v lete a v zime 6-krát do týždňa i vodná gymnastika. Deti majú k dispozícii aj neplavecký bazén s rozmermi 3 x 2,6 m a hĺbkou 0,45 m. Rodičia majú počas šantenia detí svoje ratolesti pod dohľadom, pretože detský neplavecký bazén sa nachádza v blízkosti plaveckého. Teplota vody v bazéne je 32 °C. Súčasťou bazénového komplexu je aj hydromasážny whirlpool pre 5 osôb,“ informuje V. Klaučová.

 Chopok3

Dodáva, že bazény sú v oboch centrách otvorené rovnako od 7.30 do 21.00, okrem stredy, keď sú otvorené od 15.00 do 21.00 hod. Sauny sú otvorené denne od 15.00 do 21.00 hod.Súčasťou novej hotelovej časti je aj nové fitnes centrum s profesionálnym športovým vybavením, na 2. nadzemnom podlaží nového centra. Vďaka 2 preskleným stenám a krásnemu výhľadu na okolitú prírodu je cvičenie nevšedným zážitkom. Na rozlohe takmer 84 m² sú umiestnené značkové posilňovacie stroje, na ktorých je možné precvičiť si všetky svalové partie. ,,Pri výbere vybavenia fitnes centra sme spolupracovali s nadnárodnou firmou TECHNOGYM-STORE, ktorá ma dlhoročné skúsenosti v oblasti príprav a sprevádzkovania viacerých profesionálnych fitnes centier. Všetky posilňovacie stroje sú z vysoko profesionálnej rady SELECTION LINE,“ hovorí V. Klaučová.

 

Poukazuje aj na novootvorený Relax bar, kde kvalitnú zábavu v útulnom prostredí poskytujú bowling so 4 dráhami, 3 biliardové stoly a herňa (stolný futbal, airhockey, automobilový trenažér). K tomu je k dispozícii aj dobrá káva, čaj alebo pohár kvalitného vína a občerstvenie - syrové variácie k vínu a rôzne dezerty. Bar, s kapacitou 80 osôb a samostatnou oddelenou fajčiarňou, je vhodný na príjemné večerné posedenie v komornom prostredí, ako aj na večerné zábavné programy (diskotéka, Karaoke, rôzne tematické kvízy a pod.) v rámci organizovania firemných akcií.

 

Wellness Hotel Chopok **** v Jasnej v Nízkych Tatrách získal podľa hodnotenia Trend TOP hotely a reštaurácie, pre rok 2015 ocenenie najlepšieho 4* hotela na Slovensku. Prvú trojku uzatvára spoločne s 5* ubytovacími zariadeniami. V TREND rebríčkoch sa neochvejne už štvrtý rok drží na prvej pozícii aj vo svojej kategórii 4* hotelov. Hodnotenia hostí potvrdzujú presvedčenia samotných odborníkov z oblasti hotelierstva a zaraďujú tak hotel oprávnene na špičku ubytovacích zariadení na Slovensku. V tomto roku rozšíril kapacity, keď otvoril nové moderné kongresové centrum PRASLIČKA s kapacitou 360 osôb a rozlohou 316 m². Okrem toho je klientom k dispozícii aj doterajšie kongresové centrum PLESNIVEC s kapacitou 150 osôb  a rozlohou 173 m². Hotel je vďaka nadštandardným službám a vynikajúcej polohe v strede Slovenska, vyhľadávaný slovenskými a zahraničnými návštevníkmi, ale aj firmami, ktoré tu s obľubou organizujú odborné kongresy a konferencie.

 

Viac informácií je na www.hotelchopok.sk

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign