Na cestách bezpečně - služby sítě BestDrive

Bezpečnost především

Stav podvozku automobilu významně ovlivňuje jak bezpečnost jízdy, tak i využití pneumatik. Nesprávně seřízená geometrie náprav může zkrátit životnost pneumatik až o 80 %. Aby BestDrive napomohl každému zákazníkovi k optimálnímu využití všech bezpečnostních parametrů jejich vozidla, nabízí bezplatnou diagnostiku bezpečnostních prvků.  Takzvaný Servisní semafor se soustřeďuje nejen na kontrolu tlumičů a geometrie nebo seřízení světlometů, ale i brzd. Absence jejich kontroly je markantním bezpečnostním faktorem na českých silnicích 

Best

„Výzkumy provedené v některých evropských zemích ukázaly, že technický stav vozidla, respektive technická závada vozidla se spolupodílí na cca 15 až 20 % nehod," říká Ing. Václav Špička, odborník z Autoklubu ČR. „Jde o závady typu nerovnoměrného působení brzd, nevhodného osvětlení vozidel, stavu pneumatik, stavu podvozkové části a tlumičů, pérování a podobně. Lidé by si proto měli uvědomit, že servis vozu není jen o nákupu nových dílů, ale také o jejich odborné instalaci. 

Ačkoliv statistika ČR za rok 2011 vykazuje, že ze 75.137 nehod v silničním provozu bylo jen 456 nehod zaviněno technickou závadou vozidla, realita koresponduje s evropským číslem - až 20 %," dodává Václav Špička.

P.Špička
„Problémem ve funkčnosti brzd je zejména voda dostávající se do brzdového systému. Při dlouhém brzdění má pára uvolněná z vody negativní vliv na funkčnost brzd," uvádí Ing. Jaroslav Černý, CSc., Ústav technologie ropy a petrochemie, VŠCHT Praha. „Při zvýšení obsahu vody v brzdové kapalině se současně snižuje teplota varu. Uvolněná pára je potom velmi snadno stlačitelná a místo použití brzdy tak řidič pouze stlačuje plynovou kapsu. Kontrola a výměna brzdové kapaliny by tedy měla být na servisním programu pravidelnou  položkou," dodává Jaroslav Černý. 

P.Černý
Kompletní péče o pneumatiky po celý rokDalší z novinek, kterou s nadcházející sezónou společnost BestDrive představuje, je kompletní péče o pneumatiky během celého roku. Její součástí je pojištění, které po dobu dvou let kryje riziko poškození či zničení pneumatiky a platí pro všechny nové pneumatiky Continental zakoupené v pneuservisu BestDrive. Ať už jde o poničení klimatickými vlivy, stavem vozovky, anebo o úmyslné poškození vandalem, zákazník, který do servisu přijde s defektní pneumatikou, uhradí za výměnu pouze její opotřebení a nikoli plnou cenu ani služby spojené s výměnou. 
Velmi populární službou zejména u firemní klientely, je servis Pick Up a Pick Up Plus, který reaguje na zákaznickou potřebu ušetřit co nejvíce času. Výhodou těchto služeb je to, že zákazník se svým vozem do pneuservisu vůbec nemusí, servis vše vyřídí za něj. Při službě Pick Up je provedena výměna pneumatik přímo u zákazníka, u služby Pic Up Plus proškolený zaměstnanec převeze automobil do servisu, zajistí vše potřebné a automobil už na vyměněných pneumatikách vrací zákazníkovi. 

Vzhledem k nedostatku úložných prostor, s nímž se potýkají lidé zejména ve městech, je velice oblíbenou službou sezónní uskladnění pneumatik přímo v pneuservisu BestDrive. Při převzetí jsou pneumatiky umyty, aby vlivem usazené soli a jiných nečistot nedocházelo k předčasnému stárnutí materiálu, korozi ráfků a tím i snižování jejich jízdních kvalit. Samozřejmostí je komfortní skladování v optimalizovaných prostorách a pojištění uložených pneumatik či disků. Před opětovnou výměnou provedou technici veškerou související přípravu do příjezdu zákazníka, čímž výrazně ušetří jeho čas.

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign