MUSCLE&FITNESS 4/2012

* Co doporučují špičkoví profesionální kulturisté Phil Heath, Jay Cutler a Toney Freeman k nápravě zaostávajících prsních svalů? Jak se Heathovi povedlo vyrovnat se s nedostatečnou hmotou horní části prsou? Jaký recept nabízí Cutler, pokud prsní svaly zůstávají ve stínu dominantních ramen, což byl zas jeho případ? Vracíte se k tréninku po zranění hrudníku? Pak vám možná poradí Freeman, jenž obdobnou situaci řešil v roce 1995 poté, co si při šikmých tlacích utrhl prsní sval...

  * Jak vypadal trénink americké fitnesky Nicole Wilkins v přípravě na Figure International 2012, kde letos dosáhla vítězného hattricku? Nicole Wilkins na momentce z Olympia Weekendu 2011 se nachází také na trhacím posteru (foto Ľudovít Major). Z druhé strany mu pak vévodí 6násobný vítěz Mr. Olympia Dorian Yates v časech své největší soutěžní slávy (foto Robert Reiff).

  * Jak pomocí stále populárnějších koulí s uchem (v angl. terminologii kettlebell) účinně rozvíjet svalovou hmotu, sílu i dynamiku?  

* Jakých pěti nejvážnějších chyb se návštěvníci posiloven dopouštějí v tréninku předloktí? A jaké jsou prostředky nápravy?  

* Jak používat systém pyramidy k progresivním přírůstkům síly a svalové hmoty?  

* Chcete vypadat líp - a to již za pouhý týden? Odpovědí může být sacharidová superkompenzace, což je běžná praxe soutěžních kulturistů k vyladění formy. Nabízíme 12 kroků, jak svaly vyprázdnit a následně je přeplnit sacharidy pro ještě plnější vzhled. Popsaná manipulace není určena začátečníkům!  

* Jak se připravuje český kulturista Tomáš Bureš na svou první profesionální soutěžní sezónu?  

* „Cvičení je pro mě způsob přežití!" O svém celoživotním vztahu k činkám vypráví Košičan Ladislav Kléri (70), jeden z nejlepších závodníků zlaté éry československé kulturistiky.  

* Mýty ve výživě. Která z obecně rozšířených výživových pravidel nemají reálný podklad nebo jsou vysloveně špatná?   * Jaké existují druhy syrovátkových proteinů a v čem se navzájem liší?  

* Jaké zásady v tréninku břišních svalů vyznávali šampióni minulosti? Publicista Josef Švub vytváří přehled tipů a doporučení kulturistických hvězd z let 1940-1970 pro plochou a pevnou břišní partii!  

* In memoriam Jimmy Payne (1926-2012). Portrét nedávno zesnulé legendy železné hry.  

* Tipy pro začátečníky. Jak sestavit trénink, abyste se v něm vyhnuli zbytečnému překrývání cviků téhož typu?  

* Jak se udržuje ve výtečné fyzické kondici slavný americký rapper 50 Cent?  

* Nakolik to svědčí v sporém sportovním outfitu sličné americké fitnesce Terese Anthony?  

* Na slovíčko. Nejen o svém celoživotním vztahu ke sportu mluví dlouholetý spolupracovník M&F, čerstvý jubilant Prof. Mudr. Dušan Hamar (60).  

* V jaké formě se v zápoleních Arnold Amateur 2012 prezentovali úspěšní našinci - kulturisté Štefan Havlík (1. do 100 kg i absolutně), Dalibor Hájek (1. nad 100 kg), fitneska Nikola Weiterová (1. v bikini do 170 cm) a klasický kulturista Michal Sitter (2. do 180 cm)? A jak vypadali všichni účastníci letošního 24. ročníku Arnold Classic, prestižní soutěže v profesionálním bodybuildingu mužů? Původní zpravodajství našeho reportéra Borise Bárdoše!  

* Čím si přešel během tří měsíců trvání jedenáctého ročníku soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS Pavel Tykva, vítěz kategorie mužů od 15 do 25 let? A jak vypadalo osm finalistů věkového rozhraní od 36 do 45 let?  

* V hlavní roli Mark Wahleberg! Chcete si prověřit své znalosti o hvězdné kariéře kontroverzního herce a zpěváka? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněny DVD nosiči s akčními snímky!  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 4/2012!  

Nejčtenější měsíčník v této tematické oblasti naleznete také na: Facebook/MUSCLE&FITNESS - Czech&Slovak 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign