MUSCLE&FITNESS 2/2011

MUSCLE&FITNESS              2/2011

* Benčpres je možná nejrozšířenějším a neznámější cvikem z posilovny. Neumíte-li ovšem správnou techniku, nepomůže vám ani sebelepší tréninkový program. Víte, jak dělat benčpres pro maximální sílu? A jaké zásady u něj dodržet, jsou-li vašim cílem především přírůstky svalové hmoty?

* Z jakých cviků sestává podle americké fitnesky Karen Mullarkey účinný kruhový trénink dolní poloviny těla pro něžné pohlaví?

* Jaká je tréninková filozofie mistra světa v karate Juraje Tabaka ze Žiliny?

* Jak a proč využít supersety, vynucená opakování, ubírané série, negativní opakování, neúplná opakování a rest-pause série v tréninku žen?

* Co přivedlo úspěšného českého kulturistu Jindřicha Michálka po čtyřleté přestávce zpátky na soutěžní pódia? Jak se připravoval na svůj úspěšný comeback, jenž vyvrcholil ziskem titulu absolutního mistra světa na loňském MS NABBA na Maltě? Součástí článku je Jindrův tréninkový plán na všechny hlavní svalové partie. (Jindřich Michálek společně s českou juniorskou reprezentantkou v bodyfitness Barborou Černákovou figurují také na titulce únorového vydání MUSCLE&FITNESS. Autorem fotografie je Zdeněk Dryák.)

* Cesta za kořeny dubu. Joe Weider mu dal v Americe přezdívku „Austrian Oak" (Rakouský dub), kulturistický svět jej zná jednoduše jako Arnolda. Jak vypadají dnes místa, kde Arnold Schwarzenegger prožil dětství a jinošství a kde se také prvně seznámil s činkami? Odpovědi nabízí barvitá reportáž týmu M&F USA, jenž se vydal přímo do Arnoldova rodného Thalu poblíž rakouského Grazu. Autorské vyprávění Grega Merritta je doplněno vzpomínkami Arnieho tehdejších souputníků Kurta Marnula a Karla Kainratha, nechybí ani spousta zajímavých a mnohdy dosud nepublikovaných fotek!

* Domníváte se, že máte Phil Heatha v malíku? Vyzkoušejte kvíz o tréninku ramen jednoho z nejlepších profesionálních kulturistů současnosti. Vedle detailního rozboru jednotlivých aspektů Heathova tréninku v článku naleznete spoustu Philových fotografií z posilovny (autor Kevin Horton) i z pódia Mr. Olympia 2010 (autor Ľudovít Major), kde obsadil druhou příčku. (Impozantní postava Phil Heatha na fotografii Pavla Ythjalla se nachází také na trhacím posteru uvnitř čísla. Na jeho druhé straně potěší zejména mužské oko sošná vítězka Figure Olympia 2010 Erin Stern na vegaské momentce Ľudo Majora.)

* Jste v časové tísni, tudíž cenné minuty šetříte na čase určeném na jídlo? Zajímá vás, jak si pomocí mikrovlnky rychle připravit chutný a zdravý pokrm? V nabídce je celkem deset receptů, hodících se ke svačině i obědu.

* Co všechno lze přidat do koktejlu na podporu produkce testosteronu, spalování tuků či dodání energie?

* Jaké jsou nejčastější příčiny únavy ve fitness a v kulturistice?

* Jak si nejlépe rozvrhnout tréninky při práci na směny? Co při své volbě zohlednit?

* Základní pravidla silového tréninku. Co má dělat průměrný muž, chce-li přibrat na svalové hmotě a síle?

* Jak vzpomínají na svůj start na MS 2010 IFBB v kulturistce mužů v ázerbájdžánském Baku všichni reprezentanti z Česka a ze Slovenska? Jak se na šampionát připravovali a nakolik jim vyšla jejich předsoutěžní očekávání? (Účinkování našinců na MS přibližují vedle psaného slova také fotografie Igora Kopčeka.)

* Jak vypadali všichni členové reprezentačních týmů Česka a Slovenska na MS 2010 juniorů a masters IFBB v turecké Antalyi (foto Igor Kopček)?

* Nakolik to svědčí v lechtivém prádýlku půvabné fitnesce Dianně Dahlgren?

* V jaké formě se prezentovali účastníci Aminostar Natural Cupu 2010 v Mikulově? (foto Ľudovít Major)

* Jak si na MS 2010 v americkém Mesquite v soupeřeních světové armwrestlerské špičky počínaly slovenská a česká výprava?

* Dlouholetý kulturistický činovník Dr. Luděk Nosek z Mariánských Lázní oslavil loni sedmdesátiny, z toho plných padesát let je pevně spjatých s kulturistikou. U příležitosti jeho životního jubilea ho vyzpovídal náš publicista Josef Švub. (Dokončení interview, jehož první část přineslo číslo 1/2011 M&F.) Opět nechybí atraktivní snímky, které Luděk Nosek pořídil při svých aktivitách souvisejících s kulturistikou.

* Co je tajemstvím obdivuhodné vitality Josefa Krupu, 75letého kulturisty a až do loňska pravidelného účastníka klání masters?

* Anton Holič, Josef Veselý, Libor Minařík st., Štefan Just, Milan Rolinec, Jiří Mráček, Peter Uríček, Josef Rakyta... Jak vypadají někteří přední česko-slovenští kulturisté na dobových snímcích ze soutěžních podií roku 1981?

* Čím si přešla během tří měsíců trvání desátého ročníku soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS Lenka Bóriková, vítězka kategorie žen nad 45 let?

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 2/2011!

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign