MUSCLE&FITNESS 1/2012

Historik silových sportů Josef Švub přibližuje kulturistickou dráhu Arnolda Schwarzeneggera optikou všech jeho soutěžních vystoupení. Čtvrtý díl originální série v čísle 1/2012 M&F přibližuje období let 1975-1980. (První část v čísle 3/2011 pojednává o létech 1963-1966, druhý díl v M&F 5/2011 mapuje časové rozmezí 1967-1969, událostmi let 1970-1974 se v čísle 8/2011 zabýval třetí díl.) Ani tentokrát nechybí spousta málo známých nebo u nás dosud nepublikovaných fotek! Arnold Schwarzenegger v časech své největší kulturistické slávy je v lednovém vydání M&F přítomen také na titulní stránce, kde má své pevné místo pravidelně již dvacátým prvním rokem vycházení společné české a slovenské edice MUSCLE&FITNESS.  

* Nejste spokojeni se svými tréninkovými výsledky? Co takhle zkusit vyměnit cviky ve stoji a vsedě? Návod, jak na to, poskytne průvodce 25 běžnými cviky na všechny hlavní svalové partie, jež lze měnit ze sedu do stoje a naopak. Nechybí také tipy, jak z každého z nich vytěžit maximum.  

* Jak technicky správně vykonávat mrtvý tah? A jak jej nejlépe využít s ohledem na maximální nárůst síly, potažmo rozvoj svalové hmoty? V obsáhlém metodickém návodu odpovídá každému z obou cílů specializovaný tréninkový plán s promyšlenou periodizací zatížení.

  * Proč by také ženy měly čas od času do tréninku zařadit těžší váhy a série s nízkým počtem opakování v rozsahu 3-5? A jaké rozsahy opakování se nejlépe hodí k rozvoji síly, svalové hmoty či svalové vytrvalosti?  

* Jak využít boxerských technik a úderů k sestavení účinného kardio programu?  

* Jak tvaruje své sexy pozadí vítězka Figure International 2008, americká fitneska Gina Aliotti?  

* Chcete být silní, svalnatí a vyrýsováni bez ohledu na to, jaká tlustá je vaše peněženka? Průvodce M&F světem suplementů vám pro každý ze zmiňovaných cílů poradí tři cenově odlišné varianty - levnou, středně nákladní i tu dražší!  

* Které typy tuků byste měli do svého jídelníčku zahrnout a jakým byste se měli naopak vyhnout?  

* Jak nahlíží na soutěžní dění 65. MS IFBB v kulturistice mužů mezinárodní rozhodčí Štefan Petrík? A jak se v indickém Mumbai vedlo pětici slovenských reprezentantů? Vedle slovního hodnocení zprostředkovávají formu slovenských reprezentantů také fotografie Igora Kopčeka.  

* Jak se na MS 2011 připravoval kulturista Rastislav Solár, jenž v Mumbai zvítězil v kategorii nad 100 kg?  

* Jak účinné rozvíjet svalovou hmotu ramen?  

* V čem tkví přínos výstupů na lavičku a přitahování v předklonu se spodní kladkou a jak je správně provádět?  

* Jak využít nezvyklé kombinace rozpažování a tlaků s jednoručkami k intenzivnímu procvičení prsních svalů?  

* Jak se svého času dařilo Jean-Claude Van Dammeovi sladit kulturistický trénink s nácvikem bojových umění? A co jej v 51 letech přimělo přijmout výzvu bývalého olympijského šampiona v boxu Thajce Somlucka Kamsinga a vrátit se zpátky do ringu?  

* Nakolik to svědčí v sporém outfitu půvabné americké fitnesce Dianně Dahlegren? Další neméně přitažlivé fitness modelky figurují z obou stran trhacího kalendáře pro rok 2012 uprostřed čísla.  

* Jaké trendy ve fitness zaznamenal v Austrálii během tamního pobytu expert M&F na výživu Ivan Mach?  

* Čím si přešla během tří měsíců trvání jedenáctého ročníku soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS Mária Braviaková, vítězka kategorie žen od 26 do 35 let? A jak vypadá zbývající osmička finalistek téže věkové kategorie?  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 1/2012!

Nejčtenější měsíčník v této tematické oblasti naleznete také na: Facebook/MUSCLE&FITNESS - Czech&Slovak 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign