Mezinárodní den gumových medvídků se blíží

Mezinárodní den gumových medvídků se blíží

 

Kalendáře jsou plné dnů, které upozorňují na nějaký fenomén či událost. Nejinak je tomu i 15. července, který oslavuje jednu z nejznámějších želatinových cukrovinek – gumového medvídka. Drobná sladkost se za dobu své existence proslavila po celém světě. Za jejím vznikem stojí německá rodinná firma HARIBO, která vznikla před 95 lety v Bonnu jako malá továrna pracovitého cukráře Hanse Riegla.

 

„Bonbóny HARIBO Goldbären se staly v Německu synonymem pro želatinové cukrovinky,“ říká Rostislav Němec, jednatel společnosti HARIBO CZ s.r.o. „Rovněž v České republice jsou velmi známým pojmem a patří mezi naše nejžádanější produkty,“ dodává Rostislav Němec.

 

Za vznikem tohoto sladkého želatinového fenoménu stojí nápad Hanse Riegla, který se inspiroval cvičenými, tzv. tančícími medvědy v devatenáctém století, kteří vystupovali jako atrakce na jarmarcích a slavnostech. Předchůdci dnešní cukrovinky byli želatinoví medvídci, kteří byli mnohem větší, tenčí a kromě želatiny se později vyráběli i z lékořice. Zlatý medvídek, v podobě, v jaké ho známe dnes, se na trhu poprvé objevil roku 1960. Od té doby prošel několika drobnými změnami a získal celou řadu ocenění od samotných spotřebitelů i odborné veřejnosti.

 

Každý mlsoun a milovník cukrovinek by si měl zapamatovat Mezinárodní den gumových medvídků, který letos připadá na třetí středu v červenci a je vhodnou příležitostí jak vzdát poctu nápadu, který přetrval roky, a úspěch slaví dodnes. Ochutnejte HARIBO Goldbären s tradiční lahodně ovocnou příchutí jahod, citronu, maliny, pomeranče, ananasu a jablka nebo jejich šťavnatější verzi HARIBO Saft-Goldbären, která obsahuje 25% ovocné šťávy a nabízí měkčí a větší medvídky s příchutí hrušky, broskve, maliny, limetky, černého rybízu a zeleného jablka.

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign