Kúpele Rajecké Teplice podporujú ekologický cestovný ruch v Taliansku

Predstavenie Kúpeľov Rajecké Teplice na výstave Expo Miláno 2015

Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice v dňoch 20. – 26. júla podporujú na svetovej výstave Expo Miláno 2015 ekologický cestovný ruch. Okrem vlastných exkluzívnych kúpeľných služieb a krás Rajeckej doliny, prezentujú zariadenia Spa Aphrodite ako perlu Žilinského regiónu a vhodnú destináciu pre spojenie liečby, relaxu a turistiky. Stali sa tak súčasťou filozofie slovenského konceptu výstavy pod názvom „Slovensko je krajina plná energie. Príďte si k nám dobiť baterky.“ Kúpele Rajecké Teplice propagujú aj slovenské kúpeľníctvo, ktoré má dlhoročné tradície vychádzajúce z využívania prírodných zdrojov termálnych vôd. Patrí k nim aj Rajeckoteplická „živá“ voda, známa svojimi blahodárnymi účinkami. Informuje o tom viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

,,Návštevníci nás nájdu v Slovenskom dome, ktorý sa nachádza v blízkosti jedného z dvoch hlavných vstupov na výstavisko. V slovenskom pavilóne v týchto dňoch v čase od 10.00 do 23.00 hod. predstavujeme talianskym záujemcom krásy Žilinského turistického kraja, ale vôbec kúpeľníctva na Slovensku vrátane našich osvedčených kúpeľných, ubytovacích a gastro služieb. Nechýbajú ani tohtoročné novinky, ktoré rozšírili rozsah a kvalitu našich služieb. Sú to napríklad z procedúr saunové rituály, nový detoxikačný  program Aphrodite Natural Detox pre ľudí, najmä dámy preferujúce zdravý životný štýl, či sprístupnenie bazéna pod bralom vo vonkajšom Spa pre rodiny s deťmi. Nevynecháme samozrejme ani informácie o dizajne, architektúre štvorhviezdičkového hotela APHRODITE PALACE, určeného pre najnáročnejšiu domácu a zahraničnú klientelu prevažne z radov podnikateľov, manažérov, ale aj milovníkov umenia, luxusu a kulinárov,“ konštatuje Z. Miškolci.

            Dodáva, že pre návštevníkov je pripravená aj ochutnávka prírodnej termálnej vody z liečivého prameňa, ktorý vyviera priamo v kúpeľnom parku v Rajeckých Tepliciach. Príjemným spestrením programu je vystavená socha Aphrodita ako obchodná značka kúpeľov. Zaujímavosťou je aj to, že dve krásne hostesky Aphroditky odeté do antického rúcha, ktoré sú symbolom krásy, zdravia a vitality, zaujali aj talianskych policajtov.

            Výstava EXPO 2015 potrvá do 31.10.2015.  Hlavnou témou konceptu pod názvom  „Uživiť planétu, energia pre život“ je výživa ľudstva.  Motív možno ponímať koncepčne, a to najmä v súvislosti so starostlivosťou o životné prostredie a o miesta na zemi, ktoré sú zdrojom potravín. Nevyhnutnou súčasťou kolobehu života v prírode, ako i základnou podmienkou zachovania potravinového reťazca, je voda a to v rôznych podobách a skupenstvách.

Prezentačná akcia Slovenska ako dynamickej, životaschopnej, energickej a duchom mladej krajiny, je rozdelená na dve zóny. Prvá zóna je relaxačné miesto v exteriéri expozície, druhá interiérová časť ponúka rôznorodú energiu Slovenska v šiestich tematických okruhoch: Tradície, Inovácie, Šport, Kultúra, Zážitky, Výživa. Záštitu nad prezentáciou Slovenskej republiky generálny komisár expozície SR Martin Polák a generálny riaditeľ oddelenia medzinárodných vzťahov spoločnosti Expo 2015 S.p.A Stefano Gatti spolu s Veľvyslankyňou SR v Ríme Máriou Krásnohorskou.

,,Taliansky trh je počtom potenciálnych záujemcov veľmi atraktívny pre naše kúpele. Taliani sú fajnšmekri, majú radi kvalitu a tradície. Týka sa to aj exkluzívnych kúpeľných zariadení v zahraničí, ktoré sú dodnes neobjavené. Veríme, že Kúpele Rajecké Teplice v prírodnom prostredí Malej Fatry na severe Slovenska budú pre nich tým pravým zážitkom,“ uzatvára Z. Miškolci.

Viac informácií je na www.spa.sk a  www.exposlovakia2015.sk/slovensko

 

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign