Kosmetika GERnétic pro bezpečné doteky slunce

„Na sluníčko se určitě těší každá žena. Dovolte mi pár malými tipy zpříjemnit následky jeho působení na naši pleť. Sluneční paprsky mohou způsobit předčasné stárnutí pokožky, tvorbu vrásek, popraskaných žilek, nepravidelnou pigmentaci. Důvodem je vznik velkého množství volných radikálů, které narušují zdravé buňky, devastují kolagenová a elastinová vlákna", uvádí Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička GERnétic.

„V letních měsících se negativně na pokožce, zejména nejvíce exponovaných místech, odráží nadměrné vystavení slunci bez odpovídající sluneční ochrany. Nejen v podzimních měsících, ale snad i na samém podzimu života, pak žalostně sčítáme následky našeho nezodpovědného chování. Kůže si pamatuje každý sluneční paprsek. Vliv záření na genetickou výbavu buněčných jader se načítá a později i patřičně zúčtuje. Proto při dlouhodobém neopatrném opalování dochází k nevratným změnám, pokožka 40leté ženy může vypadat jako pleť o 10 a více let starší. Abychom zlepšili stav takové pokožky, je třeba využít kosmetických přípravků, které jsou ženám doporučovány až v pozdějším věku. Pokud chceme o svoji kůži dobře pečovat, je třeba zařídit, aby si pamatovala co nejméně - nevystavovat se slunci dlouhou dobu, dodržovat zásady správného opalování a používat kvalitní ochranné přípravky před, při, i po opalování. Čím dříve si nejen ženy osvojí tyto základní návyky, tím snáze budou předcházet předčasným projevům stárnutí a udržovat pleť v dobrém stavu", dodává Alena Kimlová.

 GER11

Obecně platí, že kůže si „pamatuje" dávku ultrafialového záření, která na ni během celého života působí a každé další záření se k původní dávce přičítá. Čím vyšší celková dávka, tím je vyšší riziko poškození kůže se všemi dalšími důsledky.

GER22 

Pigmentové skvrny - nevítaný letní společník

Jedním z nejčastějších problémů, který vzniká na úrovni kůže po neopatrném opalování, a který postihuje velké množství žen, je tvorba nepravidelné pigmentace. Rizikovými faktory pro vznik pigmentových skvrn je vyjma neopatrného slunění také těhotenství, užívání antikoncepce, časté používání solária či aplikace nevhodných parfémů. Pigmentové skvrny lze odstranit kvalitními bělícími a depigmentačními krémy z produkce renomovaných kosmetických značek. Francouzská přírodní kosmetika GERnétic doporučuje Bělící krém a Depigmentační sérum. Přípravky byly vyrobeny náročnou biotechnologií a umožňují přírodním způsobem úspěšně zesvětlovat pokožku. Aplikace tohoto přípravku by měla být zahájena již koncem zimy nebo v počátku jara vždy na noc. Na den je cíleně v boji proti pigmentovým skvrnám doporučován ochranný krém MELANO V. Jako podpůrný přípravek k upravení tvorby kožního barviva je vhodné celoročně používat regenerační krém SYNCHRO, který synchronizuje funkce kůže a upravuje tvorbu melaninu.

GER44 

Nejčastější dotazy na kosmetičku na téma pigmentové skvrny:

Odpovídá Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička Gernétic:

1.       Je vhodné u pleti náchylné k pigmentovým skvrnám nahradit přímé slunce samoopalovacími krémy? „Samoopalovací krémy nejsou pro naši kůži nebezpečné. Obarvují pouze svrchní vrstvu pokožky, která se postupně olupuje. Pigmentové skvrny vznikají v hlubších vrstvách pokožky, na místě tedy nejsou obavy o zhoršení".

2.      Jak postupovat v boji proti kuperóze tj. červeným žilkám v obličeji? „Problematika kuperózy může být způsobena nedostatečnou výživou cévní stěny. Doporučuji přípravek Vasco. Ten obsahuje složky, které vyživují cévní stěnu. Používáním tohoto produkty docílíme zlepšení v podobě výživy cévních stěn, takzvaného „ztluštění", čímž budou méně prosvítat. Bohužel kosmetickými produkty nelze kuperózu zcela odstranit, pouze zlepšit stav. Doporučuji vyhýbat se prudkému sluníčku, napářce, soláriím, veškerým saunám, výkyvům teplot a ve stravě se zaměřit více na luštěny".

3.      Mohou vznikat pigmentové skvrny jako reakce kůže na sluneční záření v součinnosti na parfémy či toaletní vody s obsahem alkoholu?  „Zpigmentování v součinnosti s parfémy je opravdu možné a poměrně dost časté. Proto nedoporučuji aplikovat parfémy při odchodu na pláž. Ještě jedna rada na závěr. Používejte při pobytu na sluníčku kvalitní ochranné přípravky. Vyzkoušejte MELANO IV na obličej a MELANO V na celé tělo. Vaše pokožka bude velmi dobře chráněna (z 96%) a dodržujte zásady zdravého opalování".

Sluneční dermatitida - spálení (erytém)

Sluneční dermatitida postihuje zejména jedince se světlou pletí, proniká do hlubších vrstev a vyvolává nadměrnou produkci zánětlivých látek. Následné zčervenání pokožky na sebe nenechá dlouho čekat. GERnétic doporučuje GEL PO OPALOVÁNÍ s protizánětlivým účinkem či TĚLOVÉ MLÉKO GERnétic s hlubokým hydratačním účinkem. 

Sluneční kopřivka

Sluneční kopřivka je zvláště lékaři vnímána jako pravá alergie na slunce. Pro jedince vyznačující se touto alergií, produkují Laboratoře GERnétic jako prevenci a obranyschopnost kůže krém SYNCHRO. Ten je doporučováno koncem zimy aplikovat dvakrát denně lokálně na problematické partie. Díky aktivním látkám z přípravku se zvýší imunita kůže a alergické reakce ustoupí.  

GER55

 Polymorfní světelná erupce - letní ekzém

Letním ekzémem trpí přibližně 20% populace. Projevy jsou rozmanité, pro jedince je však typická pro celý život. Řešením je používání adekvátního opalovacího krému s vyšším SPF faktorem v dostatečném množství jakým je MELANO V (SPF 30+) nebo MELANO III (SPF 20+). 

Existence důvodů varování SPF ochrany proti slunečnímu záření

Ochranné filtry v přípravcích se označují písmeny SPF (Sun Protection Factor) a číslem. To zhruba označuje kolikrát můžeme být na slunci déle, než v případě, kdy krém nepoužijeme. To ovšem neplatí bez výhrad. Dobu pobytu na slunci ovlivňuje typ kůže, denní doba, roční období, momentální intenzita slunečního záření. Zvyšování faktoru a ochrana pokožky nestoupá geometrickou řadou. Označení výšky UV faktorů není sjednoceno na celém světě. Při orientaci v ochranných přípravcích proti slunečnímu záření je proto dobré zjistit i zemi, kde byl produkt vyroben. Aby bylo dosaženo stupně ochrany, který je vyznačen, musí být tyto prostředky nanášeny v množství 2 mg opalovacího krému na jeden centimetr čtvereční pokožky, to se rovná 6 čajovým lžičkám přípravku na tělo průměrné dospělé osoby.  

Nejdůležitější antioxidanty

1. Betakaroten působí proti poškození kůže (eliminuje volné radikály, které při opalování vznikají ve velkém množství. Současně tím snižuje riziko rakoviny kůže, které může nadměrné opalování vyvolat. 2. Vitamin E - hlavní antioxidant buněčných membrán chránící před oxidací lipidů (zdroj - olej z pšeničných klíčků, olivový olej za studena lisovaný). 3. Koenzym Q10 - stimuluje imunitní systém a působí proti stárnutí (zdroj - kukuřičný olej). 4. Vitamin C - slouží k regeneraci pleti. 5. Selen - minerální antioxidant, působí v kombinaci s vitamínem E, chrání krvinky, srdce a játra. 6. Zinek - minerální antioxidant důležitý pro udržení vitaminu E v krvi 

 

Klady slunečního záření

1. Paprsky zahřívají pokožku a tím zvyšují krevní oběh v periferních částech těla. Cévy a kapiláry se rozšíří, díky tomu může klesnout příliš vysoký krevní tlak, který zatěžuje vnitřní orgány. Prokrvením kůže se vyrovná krevní oběh v celém těle. Pobyt na slunci přispívá ke snížení nároků na srdce, protože přináší snížení tepové frekvence. Srdce může odpočívat, čímž je zajištěna jeho lepší výživa, následně se snižuje riziko kardiovaskulárních nemocí.

2. Prohřátí kůže podporuje lepší prokrvení cévek a kapilár. Rány (akné, plísně, ekzémy) se lépe hojí.

3. Zlepšuje schopnost červených krvinek přenášet kyslík.

4. Dochází ke stabilizaci hladiny cukru v krvi.

5. Snižuje cholesterol v krvi.

6. Zvyšuje svalovou sílu a výkonnost.

7. Ničí bakterie.

8. Šetrným opalováním se posiluje imunitní systém.

9. Dochází k uvolnění endorfinů - hormony, působící dobrou náladu a tlumící bolest.

10. Podporuje produkci vitamínu D - potřebné množství vitamínu D získáme za 10 minut pobytu na slunci. 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign