KORUNKA LUHAČOVICE BUDE NA KONCERTĚ ROZDÁVAT DÁRKY POTŘEBNÝM

Vánoční koncert, určený především dětem a jejím blízkým, bude už tradiční tečkou charitativní práce občanského sdružení Korunka Luhačovice v roce 2011. Pod záštitou statutárního náměstka Zlínského kraje Libora Lukáše a patronací Ivany Gottové se uskuteční dne 10. prosince 2011 v sále Rondo Kulturního domu Elektra v Luhačovicích.

Výtěžek z benefičního vánočního koncertu věnuje KORUNKA LUHAČOVICE stejně jako v minulých letech potřebným, především opuštěným, nemocným a handicapovaným dětem. O úsměvy na dětských i dospělých tváří se postará například Ilona Csáková, Monika Bagárová nebo Ben Cristovao, vystoupí i děti z dětských domovů ze Zlínského kraje. Večerem bude provázet Petr Rychlý a Gabriela Partyšová. Spoluorganizátory benefiční akce jsou společnosti ROYAL SPA a Victoria Magic. „U vánočního stromečku, který na koncertě samozřejmě nesmí chybět, totiž nebudeme jen zpívat. Samozřejmě přijde i Ježíšek, který rozdá finanční šeky a dárky potřebným. Patří k nim několik dětí ze Zlínského kraje, které trpí vážným onemocněním či handicapem. Budeme se snažit splnit sny i dětem z dětských domovů ve Vizovicích a Bojkovicích a z kojeneckého centra Valašské Meziříčí, jehož je naše sdružení patronem," uvedla Veronika Záhorská, ředitelka občanského sdružení KORUNKA Luhačovice.

MM1

KORUNKA Luhačovice se dlouhodobě soustředí na pomoc konkrétním lidem, a to zejména sociálně slabým rodinám, které se dlouhodobě starají o postižené děti. Podmínkou dotace či zakoupení konkrétního daru je jejich trvalé bydliště ve Zlínském kraji. Ve výběru vhodných kandidátů pomáhají občanskému sdružení pediatři a další odborníci, výzvy k zasílání žádostí o pomoc nebo nominacím uveřejňují i média. „Jen z loňského vánočního koncertu jsme rozdali dárky za více než 250 tis. korun. Kromě dárků věnujeme potřebným i finance, které se nám podaří získat. Nezapomínáme ani na děti, kterým sdružení Korunka Luhačovice dlouhodobě pomáhá," vysvětluje Veronika Záhorská. Pomoc se v loňském roce soustředila zejména na nezletilé nemocné a handicapované, sociálně slabé rodiny, dětské domovy nemocnice či kojenecké ústavy. Finanční pomoc získává občanské sdružení především z benefičních akcí. Letos to byly například každoroční jarní „Luhačovice - město zdraví a módy" s Tenisovým turnajem osobností a říjnový koncert „Lucie Bílá dětem."

MM2

Za osm let své existence přerozdělila KORUNKA Luhačovice dárky a peněžní pomoc ve výši více než pět milionů korun. „Chceme, aby naše akce byly velmi transparentní. Každý, kdo přispěje finanční částkou, věcným darem nebo třeba jen zakoupenou vstupenkou okamžitě ví, kam jeho pomoc směřovala. Peníze i věcné dary totiž předáváme přímo při akcích na pódiu," dodává Veronika Záhorská.  

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign