KOLEM SVĚTA 2011

Navštivte cestovatelský festival KOLEM SVĚTA v Praze (26.-27. listopadu 2011, Kulturní dům a Multikino Ládví) a poznejte příběhy dnešních cestovatelů a dobrodruhů, kteří křižují svět.

Praha

Festival KOLEM SVĚTA nabízí pestrou paletu reportáží od několika desítek cestovatelů z celé České republiky. Letos nebudou mezi vystupujícími chybět: Miloslav Stingl (Kuba), Petr Horký a Miloslav Náplava (Albánie), Ivan Brezina (Indie), Lejla Abbasová (Keňa), Václav Špillar (USA), Irena a Jiří Páleníčkovi (Indie), David Fojtík (Himálaje), Karel a Jana Wolfovi (Vietnam), Lukáš Synek (Nový Zéland) a další ... mezi klasickými komentovanými přednáškami s fotografiemi se objeví i kvalitní filmové dokumenty (Útěk na Tahiti, Embéčkem kolem světa) a nebo neobvyklé stereoprojekce s 3D brýlemi (Laponsko). Kompletní program festivalu KOLEM SVĚTA v Praze i v Brně naleznete na www.kolemsveta.cz.

DOMORODÍ TANEČNÍCI RAPA NUI

Na cestovatelský festival dorazí také domorodí tanečníci z Velikonočního ostrova Rapa Nui a představí během svého tanečního vystoupení válečný tanec Hoko. Na pódiu se představí tanečníci Vaenga Teao, Manu Iti, Koro Pate včetně královny ostrova Viti Abigail Alarcon Rapu. Tito profesionální tanečníci jsou na Velikonočním ostrově nejlepšími tanečníky a jsou hvězdami jednotlivých souborů (Kari Kari, Vai te mihi a Te´Rai).

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ ONDŘEJE PROSICKÉHO

Na festivalu Kolem Světa se se svými fotografiemi představí i vítěz prestižní fotografické soutěže European Professional Photographer of the Year 2011 Ondřej Prosický. Ocenění Landscape Golden Camera 2011 získal Ondřej Prosický za emotivní snímek mlžného lesa Česko-saského Švýcarska a za pohled do kolonie hnízdících racků na pobřeží Falklandských ostrovů. Fotografická výstava bude zaměřena na fantastickou přírodu latinskoamerické Kostariky.

Rosický

Rosický 2

EMBÉČKEM KOLEM SVĚTA - autogramiáda nové knihy

Bratranci Michal a Martin, dva mladí dobrodruzi, se bez jakékoli znalosti automechaniky vydali na cestu kolem světa za doprovodu letité Julie - bílého vozu Škoda 1000 MB. Michal Vičar, mladší z cestovatelů, vypráví s nadhledem a pokornou sebeironií příběh jejich sedmiměsíční výpravy napříč čtyřmi kontinenty a dvaadvaceti zeměmi. Kniha Embéčkem kolem světa je inspirativním cestopisem, zachycujícím s humorem patálie cesty kolem zeměkoule, který vás bude bavit od začátku do konce. Nenechte si ujít setkání s autorem a jeho komentovanou přednášku v neděli 27.11.2011 v KD Ládví.  

M.Vipich

Přesný program najdete na www.kolemsveta.cz.

  

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign