JAK VYŘEŠIT PROBLÉMY SMÍŠENÉ PLETI GERNÉTIC JE ŘEŠENÍ!

Principem pěstěné pleti je pravidelná a důkladná každodenní péče. Ta počíná diagnostikou konkrétního typu pleti a následnou volbou adekvátních kosmetických přípravků či odborných procedur v kosmetickém salónu. U smíšené pleti má T-zóna tendence ke zvýšenému projevu nežádoucích komedonů, ucpaných pórů a zánětů, které je třeba ošetřit. Naopak periferie obličeje vyžadují větší hydrataci a zvláčnění," uvádí Ludmila Gašperová, firemní kosmetička GERnétic.Viditelný úspěch jde ale automaticky ruku v ruce s předpokladem, že pokožka zrcadlí zdravotní stav organismu a to, co se děje uvnitř, je viditelné i navenek. Vedle zkrášlujících „pomocníků", které dovyživují organismus a dodávají mu aktivní látky, je důležitý zdravý životní styl, pestrý jídelníček a dostatečný pitný režim," dodává Ludmila Gašperová. 

Cre1

cre2

1. ČIŠTĚNÍ
Čištění je důležitou částí péče o smíšenou pleť. K čištění tohoto typu pleti je vhodné používat přípravky, které jsou speciálně pro tuto pleť určené.

 • Dermatologické mýdlo DERMA je určeno pro šetrné čištění, má pročišťující a dezinfekční efekt. Reguluje tvorbu kožního mazu a zamezuje vzniku zánětlivých projevů na pleti.
 • Čisticí mléko GLYCO, které dokonale odstraní nečistoty, uvolní ucpané póry, působí do nejhlubších vrstev pleti.


2. DOČIŠTĚNÍ
Po důkladném vyčištění pleti mlékem by měla následovat její tonizace - dočištění.

 • Čisticí a osvěžující tonikum FIBRO odstraňuje nečistoty, aktivuje buněčné dýchání a vyrovnává pH. Stimulující tonikum Fibro je vhodné používat v kombinaci s mlékem Glyco.
 • Pro mastnější pleť je určené zklidňující tonikum SEBO GER.
 • Krém OCTO se nanáší lokálně na postižená místa s výskytem komedonů, čistí a dezinfikuje póry.


3. OCHRANA PLETI
Dalším krokem je ochrana a ošetření pleti. Toho lze docílit používáním lehkého krému, který hydratuje, ale nemastí pleť.

 • MIX KRÉM je vyrovnávací krém pro mastnou a smíšenou pleť. Reguluje a vyrovnává tvorbu kožního mazu a odstraňuje zánětlivé projevy.


4. ZVLÁŠTNÍ PÉČE
Jednou za týden je vhodné věnovat pleti zvláštní péči, tzn. používat speciální masky.

 • Maska HYDRA GER zabezpečuje optimální hydrataci a zdraví bazálních buněk pleti. Tuto masku je vhodné používat při pobytu na horách nebo při práci v klimatizovaných prostorách.
 • Čistící a protizánětlivá maska IMMUNO snižuje promaštění, působí dezinfekčně, antibakteriálně a zamezuje šíření stafylokoka, který je původcem zánětlivých procesů v kůži. Aplikuje se buď jako maska na celou pleť po dobu třiceti minut a nebo ji lze nanášet lokálně na nejvíce postižená místa.

  CENA PŘÍPRAVKŮ PRO OPTIMÁLNÍ PÉČI

DERMA - balení 200 ml za 795,00 Kč
GLYCO - balení 200 ml za 695,00 Kč
FIBRO - balení 200 ml za 695,00 Kč
SEBO GER - balení 200 ml za 895,00 Kč
MIX KRÉM - balení 50 ml za 1 150,00 Kč
OCTO - 30 ml za 1 295,00 Kč
HYDRA GER - 50 ml za 1 250,00 Kč
IMMUNO - 50 ml - 1 450,00 Kč
Věděli jste, že...

 • Smíšená pleť se dělí na pleť seboroickou a dyseboroickou. Seboroická pleť je aknózní s mastnou T-zónou, suššími tvářemi a bez komedonů. Dyseboroická pleť je mladá aknózní, objevující se spíše u mladé populace vlivem pohlavních hormonů. Má sklony k akné a zaníceným komedonům.
 • Diagnostika pleti se může měsíc od měsíce měnit, měla by se tedy opakovat v rámci každého kosmetického ošetření (1x/měsíc). Typ pokožky mohou ovlivnit jak změny ročního období, tak hormony provázející těhotenství, změny psychického stavu, působení stresu nebo léčebných metod či UV záření.
 • Zvolená řada kosmetiky by měla být používána minimálně 3 měsíce v rámci pravidelné péče. Během tří měsíců si pleť začíná teprve zvykat a mohou se objevit první znatelné známky zlepšení.
 • U pleti smíšené se nedoporučují přípravky s obsahem alkoholu, protože pleť přesušují.
 • Momentální péči o pleť přizpůsobujeme ročnímu období - každé roční období má svá specifika a vliv na pleť.
 • V domácí péči se doporučuje nepoužívat mechanické čistění. Pokud se do něj přeci jen pustíme, je důležité sterilní prostředí. Doporučujeme používat ubrousky, tonikum a pravidelně přetírat postižené místo, abychom zabránili proniknutí nežádoucích bakterií z prostředí. Mechanickým čištěním může dojít k narušení kožního reliéfu, mohou vznikat podlitiny, kuperóza (červené žilky), popraskání cévní stěny. Následuje nezbytné ošetření maskou, která pór stahuje a uzavírá právě před vnějšími vlivy.
 • Problematická pleť souvisí také se stravou. Je potřeba vysledovat, jaké potraviny daný typ pleti dráždí. Nejčastěji to bývají mléčné produkty, které je třeba vyloučit, případně dát přednost zakysaným mléčným výrobkům. Dále je třeba z jídelníčku vyloučit kořeněná jídla, čokoládu či kávu. Je třeba vzít v úvahu, že špatně zvolená potravina nemá na pleť vliv okamžitě, ale zhruba až 3 dny po její konzumaci.
 • S praktickými kosmetickými sety GERnétic lze o problematickou pleť pohodlně pečovat i na cestách. V SETU PRO PROBLEMATICKOU PLEŤ jsou základní přípravky nezbytné pro úspěšné odstranění akné: dermatologické mýdlo DERMA, krémová maska IMMUNO a krém mastnějšího typu SYNCHRO. Přípravky v tomto setu jsou v elegantní saténové taštičce, v praktických menších baleních.

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign