Dožínkové slavnosti v Jižním Tyrolsku

 

Dobrou příležitost k setkání s farmáři a jejich selskými produkty z Jižního Tyrolska budou mít návštěvníci v sobotu 17. října. V ten den totiž vypuknou v Bolzanu pod záštitou organizace Roter Hahn slavnosti dožínek neboli Erntedankfest. Jejich nedílnou součástí je selský trh, který patří se svou slavnostní atmosférou k nejoblíbenějším událostem v Jižním Tyrolsku a každý rok přiláká tisíce návštěvníků. Letos zde navíc nabídne své výrobky rekordních 35 farmářů.


A paleta nabízených produktů bude široká. Sahá od šťáv, vína, šnapsu a různých octů až po mléčné produkty, bylinky, vejce nebo zeleninu. Velká část zpracovaných produktů nese značku „Roter Hahn“. Ta je garantem nejvyšší kvality produktů a doložitelného jihotyrolského původu.

Vedle selských výrobců nabízených na trhu jsou neméně důležitou součástí dožínek i prezentace jednotlivých organizací a také těch, kteří z nich kouzlí vynikající pokrmy. O pohodu návštěvníků a hlavně jejich chutě se bude starat například Franz Mulser z horské chaty Gostner Schwaige na náhorní planině Seiser Alm, ale také řada selek se svými specialitami.

Kromě produktů ze statku a pochoutek ze selských kuchyní čeká na návštěvníky pestrý doprovodný program: hudební vystoupení, tradiční taneční vystoupení Schuhplattler-Gruppe, dětská zoo nebo tradiční skákání do sena.

 

A nadcházející oslavy mají ještě jednu zvláštnost. Letos poprvé budou označeny jako „GreenEvent“, což znamená, že jsou plánovány, organizovány a realizovány tak, aby byly co nejšetrnější k životnímu prostředí!

 

Pokud si chcete užít Jižní Tyrolsko tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1600 farem organizace Roter Hahn. Vyzkoušet můžete třeba statek Wernerhof v malebné vesničce Jenesien. Ten leží vysoko nad Bolzanem a kromě procházek vinohrady a jablečnými sady nabízí skvostné snídaně z vlastních produktů spolu s domácím tmavým chlebem. Více informací o možnostech ubytování i této ojedinělé akci naleznete na webu http://www.roterhahn.cz/cz/

 

 

O značce kvality Roter Hahn

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality -  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek - jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2012 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes dva miliony noclehů. Kromě ubytování na farmách sdružení Roter Hahn také provoz rodinných restaurací umístěných přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v němčině, angličtině a italštině) najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/.

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign