Chutná, zdravá a rychlá snídaně? Jde to!

Pobíhající členové rodiny po domě, táta hledající druhou ponožku do páru a děti dopisující úkoly do školy na poslední chvíli. I tak vypadá zářijové ráno. Letní čas pomalu střídají podzimní deště, teplé kabáty a školní řád. Nebo spíš ranní chaos. Znovu si zvyknout na kratší dny, delší noci a odpor dětí k vysedávání v lavicích s sebou přináší stres. Pokud si k tomu rádi za normálních okolností přispíte, chaosu se alespoň ze začátku školního roku nevyhnete. A snídaně se ve změti pokřikující rodiny může rázem stát nedůležitou ranní událostí.

Kdo by měl čas připravovat jídlo, když obléká celou rodinu, která nechce vstávat? I když všechny okolnosti hrají proti vám, snídaně se nesmí podceňovat. Je nejdůležitějším jídlem celého dne a její vynechání může vést od únavy vaší i vašich dětí až po obezitu a další nemoci spojené se špatným stravováním. Extrémním případem může být i cukrovka. Péče o naše zdraví přitom začíná velmi jednoduše. Stačí si nařídit budík o pár minut dřív nebo oblečení k následujícímu dni připravit večer. Ušetřený čas můžete věnovat klidné snídani se svými nejbližšími. Snídaně nastartuje organismus a dodá tělu energii potřebnou ke zvládnutí celého dne bez otravného zívání.

Ale i první jídlo dne má svá úskalí a ne všechny pokrmy jsou po ránu „domyšlené“.  Potraviny s vysokým glykemickým indexem, tedy jednoduchými cukry, tělo sice rychle stráví, energii ale zase brzy ztratí. A nastupuje nepříjemný hlad. I když vaše dítko škemrá a zkouší psí oči, čokoládová tyčinka v tomto případě neposlouží dobře. Vhodnější je zaměřit se na jídlo s nízkým glykemickým indexem, to nám dodá energii na delší dobu. Komplexní sacharidy a bílkoviny jsou tím pravým na vašem talíři.


Choceňský Nuty | 19,90 Kč

Tradiční ingrediencí Choceňského Nutyho je pomazánkové se smetanovým jogurtem, čokoládou a oříšky. Přitom je relativně nízkoenergetický, ve 100 gramech pomazánky je 15 g tuku a 30 g cukru. Protože Nuty neobsahuje konzervační látky ani lepek, je vhodnou svačinou do školních lavic, nebo se nabízí jako ingredience do sladkých jídel a dezertů.

Kabátův celozrnný nanuk | 29 Kč

Celozrnná pochoutka pro děti je vytvořená ručně a bez přidané chemie. Kromě celozrnné mouky obsahuje třtinový cukr, máslo, mandle, pohanku a lněná i slunečnicová semínka. Kabátův celozrnný nanuk je ideální sladkostí, která dětem chutná, zasytí je a zároveň uspokojí jejich mlsné jazýčky.

 

Vhodnou a rychlou snídaní pro vás i vaše děti je třeba čokoládovo-oříšková pomazánka, Choceňský Nuty, která se snadno roztírá, takže příprava snídaně se zkrátí na minimum a vy budete mít čas pomoc dětem s oblékáním. Navíc má snížený obsah cukru, tuků a kalorií a je zcela bez konzervačních látek. Mezi jeho další výhody patří absence lepku a svěží chuť.

I když je vytvořena hlavně pro nejmenší mlsaly, i dospělí po jejich boku rádi zasednou k snídani. V kombinaci s celozrnným pečivem je ideálním společníkem v kanceláři během času na svačinu. A když mlsálci zatouží po změně, Nutyho lze použít jako náplň do dortu nebo třeba palačinky. Příjemnější začátek dne si zle jen těžko představit.

Další variantou, která s přehledem strčí do kapsy všechny sušenky, buchty a jiné sladké pochoutky, je Kabátův celozrnný nanuk. Ten je upečený z celozrnné mouky, slazený třtinovým cukrem a dále obsahuje pravé máslo, mandle a pohanku, či lněné a slunečnicové semínka.

Zařazení pravidelných snídaní do svého jídelníčku tedy není takový oříšek, jak se na první pohled může zdát. Základním a důležitým krokem ke správné životosprávě je výběr kvalitních surovin. Uvidíte, jak příjemné bude sejít se s rodinou ráno kolem stolu.

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign