Charitativní běh pro Armádu spásy - 2.4.2011

Charitativní běh pro Armádu spásy

Pomoc je běh na dlouhou trať. Pokud si chcete zaběhnout pro dobrou věc, podpořte charitativní běh pro Armádu spásy v rámci tradičního Pražského mezinárodního maratonu. Přispějete tak na zakoupení šesti termoboxů na rozvoz obědů pro seniory v Praze.

První - Hervis ½ Maraton Praha se poběží 2. dubna a ostatní dva běhy budou následovat v květnu a září.  Pokud si prostřednictvím Armády spásy na www.armadaspasy.cz zakoupíte startovné - jednotlivec 1400 Kč, tým (4 běžci) 1500 Kč/osoba a štafeta (4 běžci) 1500 Kč/osoba - 50 % ze startovného poputuje právě pro Armádu spásy v České republice. 

„Pro pražské seniory, kteří se chodí stravovat do komunitního centra Armády spásy na Žižkově a Smíchově, potřebujeme zajistit šest nových termoboxů v hodnotě 40 000 Kč na rozvoz obědů. Právě výtěžek ze startovného nám pomůže k jejich zakoupení," říká tisková mluvčí této neziskové organizace, Pavla Vopeláková.

Aktivní pomoc pro seniory

Armáda spásy v České republice se systematicky a dlouhodobě věnuje péči o seniory. Ve všech devíti městech, kde působí (Praha, Ostrava, Havířov, Přerov, Krnov, Opava, Brno, Šumperk a Karlovy Vary), provozuje i Komunitní centra určená mimo jiné právě seniorům, kterým nabízí společenství v osamělosti či místo pro setkávání s druhými lidmi. Senioři zde mají možnost zakoupit si finančně dostupné obědy, ale také jsou jim nabízeny vzdělávací kurzy, společenské vyžití či pomoc v sociálních otázkách.

„Pracovníci komunitních center také navštěvují zvláště starší klienty v domácnostech nebo během hospitalizace v nemocnicích. Zvláště u těchto lidí tak mohou včas zachytit různé varovné signály a předejít komplikacím," vysvětluje Pavla Vopeláková. 

V Ostravě tato nezisková organizace navíc provozuje Domov přístav, což je speciální zařízení s ošetřovatelskou službou, které je určeno pro seniory např. s chronickým duševním onemocněním či s prodělanými závislostmi na alkoholu.

 

O Armádě spásy:

Armáda spásy byla založena roku 1865 Williamem Boothem. V současné době tato křesťanská organizace působí ve 120 zemích světa. V Československu zahájila Armáda spásy práci roku 1919, ale v roce 1950 byla její činnost komunistickým režimem násilně ukončena. K obnovení práce došlo v roce 1990, kdy se Armáda spásy v ČR zaregistrovala jako občanské sdružení. V současné době působí v Praze, Brně, Ostravě, Havířově, Karlových Varech, Krnově, Opavě, Přerově a Šumperku.

Cílem Armády spásy v ČR je fyzická, sociální, morální a duchovní podpora lidí všech věkových kategorií, a to na křesťanských principech. Cílovou skupinou Armády spásy jsou všichni ti, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, ale také ti, kteří hledají jakoukoliv duchovní pomoc či oporu. Armáda spásy provozuje sociální zařízení a komunitní centra, ve kterých poskytuje více než 50 druhů sociálních služeb. Každý den jejich služeb využívá přes tisíc znevýhodněných osob.

V loňském roce si Armáda spásy připomněla 20. výročí od znovuobnovení své činnosti v ČR. Záštitu nad tímto výročím převzal bývalý prezident ČR Václav Havel. 

 

Kontakt:

Mgr. Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele a tisková mluvčí Armády spásy České republiky
E-mail: ustredi@armadaspasy.cz
Tel
.: + 420 737 215 409

Mediaservis a PR:
Mgr. Aneta Stolzová
E-mail: aneta@stolzova-pr.cz
Tel
.: + 420 728 303 001

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign