Carlos Saura a jeho Flamenco Hoy v českých kinech nejen ve 3D

Neuvěřitelná energie španělského flamenca

Flamenco Hoy je prvním záznamem živého vystoupení režírovaným skvělým španělským filmařem Carlosem Saurou, držitelem mnoha ocenění z nejlepších světových festivalů, včetně Cannes, Berlína, Montrealu či San Sebastianu, a také nositele několika nominací na Oscara. Konkrétně pro toto představení Saura navázal spolupráci s více než dvaceti špičkovými umělci mladé generace a společně vytvořili fascinující živé umělecké dílo plné síly a energie.  Hudební složky se ujal známý pianista Chano Domínguez, o choreografii se postarali Rafael Estévez a Nani Paños. Filmoví režiséři Pierre & François Lamoureux tento výjimečný taneční film převedli do 3D, díky čemuž již beztak dynamické představení působí ještě intenzivněji.  

Fúze původního flamenca s prvky moderního tance a klasického baletu
V geniální choreografii Rafaela Estéveze a Naniho Pañose, v níž se snoubí jak klasické taneční prvky několika set leté tradice, tak moderní tanec a balet se představí jedenáct vynikajících tanečnic a tanečníků. Skladby a aranžmá skladatele Chano Domíngueze, španělského pianisty proslaveného po celém světě, který byl několikrát nominován na cenu Grammy, interpretují čtyři zpěváci-cantaores spolu s pěti skvělými muzikanty v čele s kytarovým virtuózem Antonio Reyem, několikanásobným vítězem řady důležitých kytarových soutěží. Aranžmá lidových písní a skladby Chano Domíngueze a Antonio Reye, v nichž se setkává tradice s novými styly ovlivněnými hlavně jazzem, divákům otevírají dveře do samého nitra flamencové hudby.  Flamenco Hoy mělo premiéru v Madridu, dále bylo uvedeno v Polsku a později též v Barceloně. V únoru 2012 se dostalo až do New Yorku, kde se hraje doposud, a je považováno za jedno z nejlepších flamencových představení současnosti. 

V České republice Flamenco Hoy uvedou ve 3D například kina v Praze-Radotíně, Protivíně, Varnsdorfu, Žamberku, Chomutově a Náchodě, ve 2D představení uvedou například kina v Praze (Aero, Světozor), v Brně (Lucerna), Hradci Králové (Bio Central), Českém Krumlově (Luna) nebo Novém Městě nad Metují (Kino 70). Seznam kin bude průběžně doplňován. Aktuální přehled participujících kin najdete vždy na: http://www.aerofilms.cz/filmy/218-Flamenco-Hoy-de-Carlos-Saura/rozhovor/
Originální trailer k záznamu: http://www.youtube.com/watch?v=ReA2JKJ2HCs 

 

Režisér Carlos Saura (*1932)
Celosvětově uznávaný filmový a divadelní režisér a scénárista, s Luisem Buňuelem a Pedrem Almodovarem patří k nejznámějším španělským režisérům. Ve svých psychologických filmech se vyrovnává s vlastními traumaty a nelehkým dětstvím. Mezi jeho neznámější snímky patří Eliso, můj živote (1977), Carmen (1983) nebo Krvavá svatba (1981). Představení Flamenco Hoy plynule navazuje na Saurovu celoživotní fascinaci tancem, která se projevuje i v jeho filmech.


Oficiální web k tanečnímu představení Flamenco Hoy de Carlos Saura v kinech: www.aerofilms.cz/flamenco

 

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign