Bojnický letný slnovrat je prezentáciou turistickej destinácie RHNB

Bojnický letný slnovrat je prezentáciou turistickej destinácie RHNB

  Programy plné hudby, tanca a regionálnych gastronomických špecialít, ktoré budú oslavou leta, pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA - BOJNICE (OOCR RHNB) na  piatok 19. júna a sobotu 20. júna 2015 v centre Bojníc. O podujatí BOJNICKÝ  LETNÝ SLNOVRAT informovala predsedníčka Predstavenstva OOCR RHNB Helena Dadíková.   ,,Bojnický  letný slnovrat je prezentačným podujatím, ktoré OOCR RHNB organizuje po prvýkrát. Záštitu prevzal Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja. Hlavným partnerom podujatia je Slovenská agentúra cestovného ruchu (SACR), ktorá predstaví ponuku regiónov, destinácií a zariadení cestovného ruchu z celého Slovenska. Náš región sa predstaví turistom i domácim s tým najlepším, čo doma máme. Hurbanovo námestie v Bojniciach po dva dni ožije spevom, tancom, zábavou a dobrým jedlom. V piatok 19.júna od 18.00 do 23.00 je pripravený program plný hudby a tanca, ktorého inšpiráciou je letný slnovrat. Vystúpia dievčenská hudobná skupina One Reason, tanečná skupina Dáriusa Štrbu, bojnická dychová kapela, spevácky zbor sv. Martina z Bojníc, TK MIMIKRY. V sobotu 20. júna od 11.00 do 23.00 sa opäť zaplní hudbou. V kultúrnom programe sa predstavia hudobníci René Lacko, Slavo Repaský, FS Rokôška, detská ľudová hudba Spod Rokoša, prievidzské mažoretky, tanečné skupiny MIMIKRY, FANTASTIC, XOANA, súbory SUBINA, SUPOHU, One Reason, spevácky zbor LIBERI CANTANTES, sokoliari z Bojníc a ďalší. Jedným z vrcholov programu bude zapaľovanie jánskych ohňov obidva dni o 21.00 h.," pozýva širokú verejnosť H. Dadíková.  

Dodáva, že návštevníci si budú môcť pozrieť ponuku zariadení cestovného ruchu pôsobiacich v turistickej destinácii HORNÁ NITRA - BOJNICE, ukážky práce ľudových remeselníkov a ich originálnych výrobkov. Z regionálnych gastronomických špecialít rozvoňajú Lipovú alej prievidzské koláče, perky z hornej Nitry, medovníky z Nitrianskych Sučian. Budú tu i ďalšie atrakcie ako maskoty,  golfový trenažér a golfový vozík. Pre rodiny s deťmi je na Bojnickom zámku v dňoch 18.-21.6. a 27.6-28.6. 2015 pripravené podujatie Rozprávkový zámok.    Výkonná riaditeľka OOCR RHNB Sylvia Maliariková k tomu hovorí: „K letnej turistickej sezóne OOCR RHNB pripravuje nové propagačné materiály, a to brožúru POHOSTINNÁ HORNÁ NITRA a novú mapu cyklotrás regiónu. Destinácia HN-B ponúka pre tých aktívnejších aj obľúbené a atraktívne turistické ciele. Odporúčam pešie túry na tieto vrchy - Vtáčnik, Kľak, Rokoš, Buchlov, Maguru, Žarnov, Temešskú skalu, Veľký Grič, Vyšehrad, Buchlov a Bralovú skalu. Všetky vrcholy okrem zalesnenej Magury sú výhľadové, naskytajú sa z nich prekrásne pohľady na krajinu. V TIK Prievidza a v sídle OOCR RHNB sú k dispozícii brožúrky Obdivujeme Karpaty - Cesty k oblakom, ktoré obsahujú tipy, kde sa môžu turisti zastaviť, ak budú chcieť hlbšie spoznať prírodné a kultúrne dedičstvo nášho kraja a keď budú potrebovať oddych, občerstvenie či ubytovanie. Do turistických pasov si zas môžu turisti svoje výstupy zaznamenať, zbierať kódy, ktoré sú pridelené jednotlivým vrchom a  umiestnené na vrcholových schránkach a na záver roka tak vyhrať po zaslaní kupónu vecné ceny."   Územie, na ktorom pôsobí Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA - BOJNICE,  je súčasťou Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a jej členmi sú mestá a obce Bojnice, Prievidza, Lehota pod Vtáčnikom, Kľačno, Koš, Nitrianske Rudno, Opatovce nad Nitrou, Sebedražie a Šútovce. Viac informácií je na www.bojnice.eu.  

Prirodzeným turistickým centrom Hornej Nitry je mesto Bojnice, kde sú sústredené najväčšie atrakcie tejto destinácie, ktoré zároveň patria k najatraktívnejším miestam na Slovensku. K magnetom cestovného ruchu patrí neogotický Bojnický zámok, najväčšia ZOO na Slovensku so slonmi a berberskými levmi, termálne liečebné kúpele Bojnice, termálne  kúpalisko Čajka, farský kostol sv. Martina biskupa s kaplnkami, Kalvária so siedmymi zastaveniami, Prepoštská jaskyňa s nálezmi pračloveka a dávnych zvierat, renesančné a barokové domy, 700 - ročná lipa kráľa Mateja v historickom zámockom parku a areál sokoliarov. V Bojniciach a ich okolí je podmanivá príroda, podmienky pre vodné, letné a zimné športy. V ponuke sú turistické aj cykloturistické trasy, vyhliadkové lety, tandemové zoskoky, návšteva banského a sklárskeho skanzenu, jazdecké kluby, tenisové kurty, golfové centrá, rybie farmy, ale aj kvalitné ubytovacie a stravovacie zariadenia.       

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign