Bohemia-lázně, a.s., Karlove Vary znovu objavuje domáca klientela, stoja aj o Slovákov Slováci nebojte sa Karlových Varov, máte na to!

Kúpele Karlove Vary majú toľko prívlastkov, ako žiadne iné na území bývalého Československa. Možno o nich právom vyhlásiť, že sú medzinárodne najznámejšie, najnavštevovanejšie, najvychýrenejšie a najstaršie. Svoju slávu odvodzujú od cisára Karla IV., ktorý ich založil. Liečia sa v nich najmä choroby tráviaceho ústrojenstva, poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútorným vylučovaním. Vynikajúce výsledky majú v liečbe diabetes. Symbolom kúpeľov je Vřídlo, od ktorého závisia aj ostatné karlovarské pramene. Pramene sa používajú najmä na pitné kúry. Pre mesto je však príznačný aj bohatý kultúrny a spoločenský život. Mnohí Slováci (ale i Česi) si myslia, že tak slávne kúpele, so zahraničnou klientelou, musia mať vysoké ceny a oni si ich nemôžu dovoliť. Nie je to však pravda. V Karlových Varoch nájdete ubytovacie zariadenia všetkých cenových úrovní - od závratných až po ,,ľudové“. V zariadeniach kúpeľnej spoločnosti Bohemia-lázně, a.s., Karlove Vary, sú naozaj prijateľné ceny pobytov.

 

Stále je tu aj možnosť, že vám pobyt vo Varoch zaplatí zdravotná poisťovňa. Ak máte tú správnu diagnózu. Len málo ľudí vie, že v EÚ existuje nárok na kúpeľnú starostlivosť hradenú zdravotnou poisťovňou a to dokonca i v zahraničí. Preto by do českých kúpeľov mohli cez poisťovne chodiť aj Slováci a naopak. Všetko si však treba zaistiť vopred a až po absolvovaní liečenia vznikne nárok na jeho preplatenie. Treba vyplniť žiadosť poisťovne o absolvovanie kúpeľnej liečby v zahraničí, ktorá je k dispozícii v poisťovni. Poisťovňa by potom mala žiadosť schváliť a podľa platnej legislatívy umožniť liečbu v inom členskom štáte EÚ. Poistenec má totiž nárok na preplatenie nákladov na ambulantnú aj ústavnú starostlivosť vo výške úhrady poskytnutej doma. Poisťovni však musí predložiť žiadosť o preplatenie a kópiu prepúšťacej správy, doklad o zaplatení kúpeľnej starostlivosti a faktúru rozpísanú podľa jednotlivých položiek.

 

I keby vám však poisťovňa nechcela pobyt preplatiť, pouvažujte o samoplatcovskom pobyte. Karlove Vary nie sú len pre chorých. Môžete tu absolvovať aj wellness pobyty, regeneračné pobyty a rozmaznávať sa môžete nechať aj kultúrou. Navštívte Medzinárodný filmový festival, alebo koncerty vážnej hudby, divadelné predstavenia, výstavy a ďalšie podujatia. Najbližšie Medzinárodný filmový festival Karlove Vary  začne cez víkend 29. júla 2015. Podobne ako po iné roky, aj tento ročník prinesie cca 200 filmov.

 

Či už prídete na karlovarský filmový festival, alebo na liečebný, rehabilitačný, či wellness pobyt, ubytujte sa v niektorom zo zariadení spoločnosti Bohemia-lázně, a. s., ktorú vlani navštívilo 11 027 osôb, ktoré tu strávili 134 248 dní (tzv. lôžkodní). Liečebné pobyty najviac využívali klienti z Ruska (4613), Česi  (1141), ďalšími boli klienti z Nemecka, Izraela a Kazachstanu. V segmente samoplatcov rovnako vedú Česi, Rusi, Nemci, Izraelčania a Kazachovia.

 

Riaditeľ Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka o tom hovorí: ,,Rusko-ukrajinská kríza sa minulý rok podpísala na vývoji návštevnosti v Karlových Varoch. Najmä pokles ruskej klientely bol badateľný. Napriek tomu, že české kúpele zažívajú oživenie po takmer dvoch chudobných rokoch, v Karlových Varoch česká klientela netvorí väčšinu, pretože si myslí, že sú len pre rusky hovoriacich klientov. Je preto potrebné osloviť domácu klientelu, ktorá rastie veľmi pomaly. Ako jedny z mála v Karlových Varoch máme uzavreté zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami. Hradené sú liečebné kúpeľné pobyty s programom diabetologickým, rehabilitačným, onkologickým aj preventívnym. Ako jedny z mála kúpeľov, v rámci pobytu ponúkame 24 hodinovú lekársku pohotovosť. Slováci chodia do Karlových Varov len poskromne, ale aj o túto klientelu máme záujem. Je tu jazyková a kultúrna blízkosť a navyše Slováci sú milí a bezproblémoví klienti, ktorí radi objavujú čaro prechádzok a výletov do blízkeho okolia i vzdialenejších miest.“

 

Blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami so Spolkovou republikou Nemecko ponúka rad výziev v oblasti cestovateľských zážitkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria  Drážďany s galériou Starých majstrov, či mesto hudobného skladateľa Richarda Wagnera – Bayreuth, kde sa snúbi história s nákupmi. Do týchto miest sa z Karlových Varov dostanete v priebehu 2 hodín, preto sú vhodné aj na popoludňajšie výlety. Ďalšie vyhľadávané miesta sú Praha a kúpeľný trojuholník, Český Krumlov a Mariánske Lázně so svojou spievajúcou fontánou a možnosťou zážitkovej večere v historických priestoroch pivovarskej reštaurácie Ve Skale. V blízkosti Karlových Varov je možnosť navštíviť hrad Loket, zámok Kynžvart alebo zámok Bečov s relikviárom sv. Maura. Spoločnosť Bohemia-lázně, a. s. prevádzkuje cestovnú kanceláriu Kaleidoskop Travel, ktorá sa zameriava na jednodenné výlety či niekoľkodňové zájazdy. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlove Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz .

 

            Spoločnosť Bohemia-lázně, a. s., od decembra 2013 do novembra 2014 do výstavby a modernizácie svojej balneoprevádzky, investovala 45 mil. Kč (1,642 mil. Eur).  K dispozícii je kompletná ponuka vodoliečebných procedúr a kúpeľov, nové zázemie pre masáže, vybudovaný Kneippov chodník, nový floating (simulácia beztiažového stavu vo vode na báze Mŕtveho mora) a zábalová vaňa Haslauer, ktorá funguje na podobnej báze bezváhového stavu. Nechýba ani nový rehabilitačný bazén 12 x 5 m s obsahom žriedlovej minerálnej vody, s protiprúdom, chrličom, perličkovou masážnou lavicou. Bazén je srdcom nového  wellness & spa centra, kde nechýba saunový kútik – fínska, parná sauna, infrasauna a wellness procedúry – masáž bambusovými tyčkami, anticelulitídová masáž, masáž lávovými kameňmi, reflexná a aróma masáž. Všetky liečenia sú na báze termálnej žriedlovej vody a rašeliny. V nových priestoroch vybudovali aj soľnú jaskyňu. Tento rok spoločnosť otvorila aj nové stravovacie prevádzky, v hlavnej budove Kriváň zrekonštruovala izby na 2 poschodiach. V súčasnej dobe dokončuje priestor detskej herne a pripravuje celý program pre rodiny s deťmi vrátane poznávacích výletov.

 

Kúpeľná spoločnosť Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, ocenená Národnou cenou kvality 2011, ponúka kúpeľné liečebné pobyty (komplexná a príspevková starostlivosť) zamerané na liečbu tráviaceho traktu a pohybového ústrojenstva, relaxačné a rekondičné pobyty. Poloha v bezprostrednej blízkosti kolonád, vlastné garáže, príjemné ubytovanie, nové konferenčné priestory, široká paleta doplnkových služieb, sú hlavnými konkurenčnými výhodami spoločnosti. Jedinečná príťažlivosť kúpeľov spočíva v unikátnych účinkoch karlovarskej minerálnej vody. S jej pomocou liečia ochorenia zažívacieho traktu aj pohybového ústrojenstva. Liečebné kúpeľné pobyty prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, ktoré sú umiestnené v blízkosti kolonád. Všetky kúry sú poskytované vo vynovenej balneoprevádzke s viac ako 45 druhmi procedúr.

Viac na: www.bohemia-lazne.cz

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign