Běh je nekorunovaným král pohybu

Běh je nekorunovaným král pohybu

Běhání je sport, který lidstvo provozuje už od dob, kdy lovilo mamuty a králíky, aby si získalo obživu. Jen si lidé tehdy neuvědomovali, že pohybem prospívají svému tělu. V moderní době existuje spousta studií a výzkumů, jak nejefektivněji běhat. Města jsou zkrášlována stezkami, kde se běhá téměř samo. Milovníci sportu a obzvláště běhu se tedy mohou soustředit jen na svůj výkon a starost, co bude večer k večeři, nechat na své drahé polovičce.

Ke spokojenosti se svým výkonem je ale potřeba spousta energie. Ta nesouvisí pouze s dostatkem spánku a psychickou pohodou, ale i správnou stravou. Špatný jídelníček a nesprávný pitný režim nám může na trati zadělat na pěkné problémy v podobě únavy, nevolnosti a špatné koncentrace. V takovém rozpoložení mizí radost z běhu. A nikdo nechce, aby o něm ostatní sportovci říkali, že při běhání funí jako lokomotiva a ještě se u toho mračí.

Abychom byli v pohodě, kromě energie tedy musíme tělu dodat bílkoviny (proteiny). Bílkoviny pomáhají k růstu svalů, nehtů i vlasů. Jsou tedy důležitou položkou (nejen) pro každého, kdo se chce hýbat. Dají se považovat za základní stavební jednotku těla. Protože tělo nedokáže vytvořit dostatečné množství všech bílkovin, je dobré jíst maso a mléčné produkty. Nesmíme zapomínat ani na vitaminy a vlákninu. Zdravý a mladistvý vzhled si zajistíme konzumací ovoce a zeleniny.

To je ale spousta položek na jeden žaludek, který by nám při každém kroku neměl připomínat, co všechno jsme předtím snědli. Stačí, že sportovec musí zvládat správné rozehřátí, vypočítat si svou tepovou frekvenci, vybrat novou trasu, která nevede do příliš příkrého kopce a nakonec se ještě správně protáhnout, aby druhý den ráno byl schopný vstát z postele bez nepříjemné svalové bolesti. Třeba energetický jogurtový nápoj Big Shock díky vysokému obsahu kofeinu a taurinu zajistí energii, mléčná složka se postará o správnou dávku bílkovin. Ten si ostatně pochvaluje i nejnovější hvězdička seriálu Ulice, Mariana Prachařová: „Díky novému jogurtovému nápoji od Big Shocku se cítím po tréninku plná energie a zároveň mi to přijde jako mnohem lepší varianta, než pít klasický energetický nápoj a hlavně je to i super svačina, má totiž jen 1,2% tuku!“

A často přijde na řadu právě jogurtový energiťák, který nakopne tak, že si budete chtít změřit síly s Usianem Boltem nebo znovu přehodnotit, jestli je opravdu gepard nejrychlejším zvířetem planety. Ostatní běžci již ani nestihnou sledovat, jak se při sportu tváříte.

A aby tělo mělo z čeho budovat svaly, i po zátěži potřebuje stavební hmotu. Právě Marianu při pravidelném sportování doprovází kamarád a reprezentant ČR v jízdě na bobech Christian Antsiou a dbá na to, aby kromě přípravy před během tělo převedla i po něm do klidu. Nezapomínejte, že sport je zábava a žádná otročina, proč si tedy nestanovit svá vlastní pravidla, díky kterým se budete cítit skvěle.

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign