12. Mezinárodní konference o výživě a diagnostice (INDC2012)

Posláním mezinárodní konference o výživě a klinické diagnostice INDC2012 je zvýšení chápání využití každodenní stravy k udržení dlouhodobého zdraví, výkonnosti, fyzické a psychické zdatnosti člověka.

K dosažení tohoto cíle potřebujeme co nejvíce vědět o bioaktivních látkách v potravinách, které jíme. Jak jsou absorbovány a jak jsou metabolizovány v lidském těle s ohledem na jedinečnost každého člověka. Obecná nutriční doporučení mají totiž velmi omezenou platnost. K tomu, abychom věděli, co jíme, potřebujeme spolehlivé a citlivé analytické metody. Stejné přístroje pak potřebujeme pro sledování metabolitů a nutričních biomarkerů v lidském těle. O komplexnosti vlivu výživy na lidské zdraví svědčí i nutnost domýšlení vlivu zemědělské produkce a potravinářských technologií na nutriční hodnotu potravin. Nepijeme stejné pivo a nejíme stejný chléb, který jedli naši předkové před sto lety. Důležitým faktorem je také zásadní změna našeho životního stylu, který je dán sezením u počítače, v autě a letadle. Co jíst, co dělat, abychom byli schopni metabolizovat látky přirozeně se tvořící v našem těle jako reakce na stres, je obrovskou výzvou. Výše uvedené myšlenky budou podrobně rozvedeny v přednáškových blocích s názvy: Výživa a zdraví, Doplňky stravy, Polyfenoly a přírodní antioxidanty, Pít či nepít, Jsme to, co jíme, Probiotika a prebiotika,  Potravinová intolerance, Nanotechnologie ve výživě a klinické diagnostice atd. 12.

Mezinárodní konference o výživě a diagnostice (INDC2012) se bude konat v Karolinu v Praze ve dnech 27. - 30. srpna 2012. http://www.indc.cz/en/  

Těšíme se na setkání s Vámi na INDC2012.
doc. Ing. Aleš Horna, CSc. prezident konference   

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign