Uměleckoprůmyslové museum v Praze rozzáří róby světoznámé pěvkyně

Uměleckoprůmyslové museum v Praze rozzáří róby světoznámé pěvkyně


  Výstava koncertních rób, které pro světoznámou mezzosopranistku DAGMAR PECKOVOU vytvořila přední česká návrhářka IVANA FOLLOVÁ, proběhne 12. července až 12. srpna v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Tisková konference se uskuteční ve čtvrtek 12. července 2018 v 17 hodin v prostorách výstavy. Dagmar Pecková a Ivana Follová pozvané novináře expozicí osobně provedou a poskytnou autentická svědectví o konkrétních exponátech. Vernisáž výstavy - zpestřená atraktivním programem - proběhne 12. července v 18 hodin. Dagmar Pecková vystoupí za doprovodu harfenistky Kateřiny Englichové, k vidění bude také krátká módní přehlídka modelů Ivany Follové. Mezi modelkami se objeví operní pěvkyně a muzikálové zpěvačky: například Eva Kolková, Eva Kývalová, Miroslava Časarová, Michaela Zajmi, či Kateřina Bohatová - Šildová a herečka Ilona Svobodová.   Výstava s názvem FOLLOVÁ pro PECKU mapuje spolupráci obou dam, jež trvá už 25 let. Modely Ivany Follové s autorskou značkou if... dodávají unikátnímu pěveckému projevu Dagmar Peckové další rozměr. Šaty - vytvářené na míru pro konkrétní příležitosti - ukrývají pozoruhodné osobní příběhy. Zároveň odrážejí proměny módních trendů i společenských nálad. Hodiny práce a metry materiálu Ivana Follová zužitkovává s ohledem na naturel Dagmar Peckové i na její osobitý jevištní projev. Veškeré modely se značkou if... si Dagmar Pecková uchovala ve své soukromé sbírce. Ta bude nyní poprvé veřejně k vidění na jediném místě - v krásných rekonstruovaných prostorách UPM.

Vystavené oděvy budou obohaceny o postřehy a vzpomínky obou dam. Dagmar Pecková prozradí detaily o akcích, kdy v jednotlivých róbách vystupovala. Ivana Follová poodhalí náročný proces zrodu i výroby konkrétních modelů. Návštěvníci výstavy se mohou těšit i na civilní oblečení pěvkyně, jež rovněž vzniklo v ateliéru if... K vidění budou i její svatební šaty

 

Ve čtvrtek 17. července od 17 hodin proběhne komentovaná prohlídka pro veřejnost za osobní účasti Ivany Follové a Dagmar Peckové. Na prohlídku naváže moderovaná beseda s oběma autorkami. Módní návrhářka Ivana Follová patří mezi českou návrhářskou špičku. Dvacet let se účastní přehlídek české módy, včetně Prague Fashion Weeku či Designbloku. Publikuje v řadě lifestylových magazínů, pravidelně pořádá autorské módní přehlídky. Její tvorba je zastoupena ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a v knize "Současná česká móda". V roce 2007 byla vydána její monografie „Inventury if..." Obléká řadu populárních tváří českého showbyznysu. V loňském roce navrhla kostýmy pro připravovaný celovečerní film režisérky Olgy Dabrowské s pracovním titulem Děti samotářů. Její „postmoderní" kostýmy dodaly osobitý ráz dobovému dramatu Mohla to být hvězdná chvíle, které režisér Michal Tarant nastudoval ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Mezzosopranistka Dagmar Pecková patří k nejznámějším operním divám současnosti, zpívá hlavně mahlerovský a mozartovský repertoár. Vystupuje na světových operních a koncertních scénách jako Bayerische Staatsoper či Carnegie Hall v New Yorku. Pravidelně zpívá také na prestižních mezinárodních hudebních festivalech. Před třemi roky realizovala projekt Hříšnice, jehož součástí byl galakoncert v pražském Rudolfinu a vydání stejnojmenného CD. Loni byla protagonistkou revue Wanted v pražské Lucerně, jež přiblížila tvorbu Kurta Weila. Působila pod uměleckým vedením významných dirigentů, spolupracuje s prestižními světovými orchestry, k nimž patří Bamberger Symphoniker, BBC Symphony, Cleveland Symphony, Česká filharmonie a řada dalších. Se svým manželem, pozounistou Klausem Schiesserem žije ve vesnici Heuweiler poblíž německého Freiburgu.       

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign