Sauna jako prevence

 

Finská sauna pro děti

Nepochybně děti a sauna nejsou vzájemně se vylučujícími koncepty. Jakou tedy vybrat teplotu vzduchu v sauně? Nejteplejší místo v sauně je ve výšce asi 175 cm a dosahuje 90 stupňů Celsia. To znamená, že ideální místo v sauně pro děti je v přízemí. Doporučujeme posadit děti ve výšce nejvýše 90 cm od podlahy, kde je nejpřijatelnější teplota vzduchu asi 65 stupňů. Nejmenší děti potřebují pouze jednu návštěvu sauny, během které matka pečlivě položí dítě na lavičku nebo lehátko, zakryje tělo před přímým proudem teplého vzduchu, nebo ho drží v rukou. Děti, které již chodí do mateřské školy, mohou být v sauně i třikrát, ale vždy záleží na tom, jak se dítě cítí. Doba chlazení by měla být kratší než pobyt v sauně. Ale ujistěte se, že voda nebyla ledová, měla by být mírně teplá.

SA1

Co se týká věku dítěte a vhodnosti návštěvy sauny, tak zde můžeme sdílet názor stejný s mnohými pediatry. Pokud v těhotenství matka navštěvovala saunu, dítě v matčině lůně si na zvýšenou teplotu vcelku pomalinku zvyklo, takže po narození se mohou saunování zúčastnit děti již od tří měsíců věku. Zní to možná pro někoho podivně, ale všechny tyto pocity v sauně budou pro něj jasnější a přijatelnější. Pokud ale matka nechodila v těhotenství do sauny, je daleko lepší začít se saunováním u dětí až okolo 8 měsíce věku nebo kolem 1 roku. Nemá smysl odkládat návštěvu sauny na pozdější dobu, zejména pokud je návštěva sauny dobře zavedenou rodinnou zdravotní tradicí.

Sauna jako prevence

Sauna je především velice příznivá pro posílení imunity dětí a tím pádem zvyšuje jejich obranyschopnost. Zahrnout návštěvu sauny bychom měli pro děti alespoň jednou týdně. Pravidelnými návštěvami sauny se dítě bude cítit také lépe, předejdeme také virovým onemocněním, zejména v zimních měsících, některé děti trpí bolestmi hlavy stejně jako dospělí a i toto může sauna zmírnit. Velice příznivý vliv má sauna jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů.

SA2

Kdy je nejlepší čas pro saunu

Vyberme si typický den, nejlépe po pracovním dni, v šest hodin večer, kdy i my potřebujeme odpočinek a načerpat sílu na další den. Příjemné oteplování vzbuzuje chuť k jídlu u dětí, má sedativní účinek, v důsledku čehož bude spánek dítěte klidný a zdravý.

SA3

SA4

SA5

Princip finské sauny

Finská sauna široce známá ve světě, kde je vysoká teplota vzduchu (až 90-100 ° C) je kombinována s relativně nízkou vlhkostí (10-15%). „Suchá“ sauna je pro mnoho lidí (včetně malých dětí) pohodlnější než „mokrá“ sauna tureckého typu hamam. V každém případě představuje sauna individuální přístup! Všechno by mělo být v souladu s náladou dítěte, obecné reakce těla dítěte na toleranci různých teplotních režimů, srdeční tep a kožní reakce. Před návštěvou sauny se poraďme s lékařem, kterému důvěřujeme, zda je pro to naše dítě sauna vůbec vhodná.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign