První výstavu roku 2017 zahájíme 17.1. v 17.00 v Libeňském zámečku

Připomeneme si na ní nepříliš známé přátelství Jiřího Wintera a Bohumila Hrabala a věnujeme ji všem pábitelům, myslitelům a objevitelům - snílkům a idealistům, kteří nechávají stopu v čemsi nehmotném, co někdy nazýváme "kulturní povědomí národa".
Ač je jejich současníci často považují za osoby poněkud zvláštní, zůstávají zde, v našem světě živých, přítomni dlouho po svém odchodu. Často i v době, kdy jejich jméno je již dávno zapomenuto a nebo se stane pouhou kapitolou v učebnicích, která většinou nemívá s živým člověkem mnoho společného.

    Výstavu neformálně zahájí Jiří Teper ( autor nedávno pokřtěné knihy Staré říkanky české) a fotograf Pavel Stoll, který Jiřího i Bogana fotografoval a oba s oběma pány se též dobře znal.

    A možná přijde i - nikoliv kouzelník, ale některá půvabná  dáma či více dam, které se s  pány Jiřím a Bohumilem přátelily a dovolí nám naslouchat živým, opravdovým, autentickým vzpomínkám...

    Važme si toho, neboť čas neuvěřitelně rychle utíká a z obou pánů se odchodem každého z jejich přátel stává pouhá kapitola v učebnicích, která obvykle nemá s živým člověkem mnoho společného...

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign