Právě vychází MUSCLE&FITNESS 12/2013

* Na tréninku s legendami. Co doporučují na specifické problémy svalového rozvoje a tréninkové metodiky vítězové Olympie Arnold Schwarzenegger (objem bicepsů), Larry Scott (plnost deltoidů), Frank Zane (objem lýtek), Lee Haney (cyklování tréninku), Ronnie Coleman (priorita zaostávající partie), Dorian Yates (přínos strojů Hammer Strength) a Jay Cutler (rozvoj tricepsů)?

  * Proč je pro ploché bříško a štíhlý pás vhodné zařadit do tréninku středu těla také cviky se závažím? Metodický článek, přibližující za tímto účelem pětici vybraných cviků, je určen především potřebám žen.  

* Jak zlepšit zaostávající rozvoj gluteálů?  

* Jak obměnami techniky známých cviků zvýšit efektivnost tréninku?  

* Jak si udržet postavu a kondici v každém věku?  

* S vidnou úzkého pasu také děláte v tréninku bezpočet opakování vytáčení trupu s tyčí? Jaké jsou názory a praxe na domnělou účinnost tohoto cviku? A v čem tkví jeho potenciální nebezpečí?  

* Jak správně vykonávat obrácené přitahování?  

* Jak procvičují sedací svaly a hamstringy úřadující šampionky Olympie - Nicole Wilkins (figure) a Ashley Kaltwasser (bikini)?  

* Kdo a proč se octl na seznamu MUSCLE&FITNESS deseti historicky nejúspěšnějších představitelů sportu strongmanů, smíšených bojových uměních, powerliftingu a bodybuildingu? A jak vítězové každého z těchto čtyř rankingů trénovali na svém výkonnostním vrcholu?  

* Hotel Orleans v Las Vegas, tradiční místo konání Olympia Weekendu, nabízí během nejprestižnější světové události bodybuildingu a fitness také speciální menu, určené zejména potřebám závodníků a závodnic. Co bylo v nabídce v roce 2013?  

* Jaké jsou nerozšířenější mýty o kreatinu? A co na ně říká vědecký výzkum?  

* Jakými zásadami se řídí bezlepková dieta?  

* Generation Iron. Nový filmový dokument o bodybuildingu má ambici navázat na legendární Pumping Iron, vytvořený téměř před 40 lety. Do jaké míry se jeho hlavním protagonistům, jimiž jsou Phil Heath, Branch Warren, Dennis Wolf a Kai Greene, podařilo vytvořit důstojná alterega ikonám železné hry formátu Arnolda Schwarzeneggera, Franca Columbu, Serge Nubreta nebo Lou Ferrigna?  

* Jste unuděni stále stejným jídlem každý den? Nabízíme čtyři alternativní bílkovinné pokrmy, které se dají připravit rychle a snadno.  

* Jaké jsou zásady stravování pro svalový růst?  

* Kdo je, jak trénuje a jak se stravuje absolutní mistr ČR naturálů Jan Caha? V prosincovém čísle M&F figuruje Jan Caha také na středovém posteru (foto Marek Mičánek). Na jeho druhé straně se nachází úřadující vítězka Bikini Olympia Ashley Kaltwasser na původním snímku Ľudo Majora.  

* Jaká je filosofie fitness zpěváčky, tanečnice a modelky, půvabné Ali Lee?  

* Jaké bylo složení finálových šestic (foto Zdeněk Dryák) ve všech soutěžních kategoriích prestižní soutěže EVL´s Prague Pro 2013? A v jaké formě se na podiu představili čeští kulturisté?  

* Co zajímavého přinesl Ironbull cup 2013 v benčpresu ve Zlatých Moravcích?   * Jak se vedlo závodníkům z ČR i SR na Světových hrách policistů a hasičů 2013 v Severním Irsku?  

* Čím si přešli během tří měsíců trvání soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2013 vítěz kategorie mužů nad 45 let Anton Koren a Ivana Simonová, nejlepší v témže věkovém rozmezí u žen? Příběhy obou úspěšných doformistů jsou součástí obsáhlého tematického blok FIT I PO 40, zaměřeného na trénink, výživu a strategii fitness seniorů nad 40 let. Dále v něm na tatáž témata naleznete odborný článek Prof. MUDr. Dušana Hamara, PhD., pojednávající o prospěšnosti silových cvičení pro seniory, profil, trénink a stravovací plán Ivo Havíře (jenž společně s fitness závodnicí SSNKF Andreou Fiedlerovou vévodí titulní stránce nového vydání M&F), životní story 61-letého českého nestora kulturistických pódií Milana Bodláka a metodickou rozpravu o vlivu fyzické aktivity na potlačování příznaků stárnutí (autor Josef Švub).  

* Vánoční hvězdy stříbrného plátna! Chcete si prověřit své znalosti o sedmičce známých hereček, jež vedle ženského půvabu mnohdy vynikají také fyzickou kondicí? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněny DVD nosiči s akčními snímky!  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 12/2013!           

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign