Pozvánka na fotografické výstavy do CPC

LIVI’N – Mé pražské bydlení

Fotograf Matěj Dereck Hard mapuje uměleckou formou bydlení předních pražských umělců, hudebníků, sportovců a dalších v jeho autorské rubrice Livi´n. Série vychází pravidelně na RedBull.cz a v roce 2017 vyhrála soutěž Czech Press Photo - Grant Prahy a cenu PICTOART. Společnost PICTOART také vytiskla vystavené fotografie.

Praha je jeho milované město, je rodilý Pražák a má Prahu dokonce vytetovanou na levé ruce. Každý zná Prahu a její krásu. Málokomu se však poštěstí vidět krásu Prahy zevnitř, vidět krásně zařízené, leckdy útulné, byty a nahlédnout do soukromí zajímavých, úspěšných a tvůrčích lidi, žijících v našem hlavním městě. 

TRVÁNÍ VÝSTAVY:  17. 1. – 24. 2. 2019

KDE: v Czech  Photo Centre ve velké síni galerie

Vstupné: 
80 Kč / 40 Kč, zahrnuje také vstup na vedlejší výstavu v malé síni CPC

 

Petr Josek: Mobidiář 

Aplikace Instagram spatřil svět v říjnu roku 2010. Hned v prvním roce uchvátila devět milionu uživatelů. Původně měly výsledné snímky připomínat digitální verzi snímků z Polaroidu. Po více než osmi letech se význam této sociální sítě naprosto proměnil ve víceméně reklamní platformu… 

Fotograf Petr Josek, který se fotografií zabýval celý život, zůstal věrný původnímu účelu této aplikace a zaznamenává svět kolem sebe. Poté, co ukončil kariéru v agentuře Reuters, mu každodenní focení chybělo, a tak začal svět kolem sebe snímat na mobilní telefon. Svůj vizuální styl přizpůsobil mnohem menšímu formátu. A více jak tři roky používá Instagram jako svůj obrazový deníček. V této tvorbě stále dokumentuje běžné dění, symetrii architektury a linie v krajině. Pokud fotí v barvě, akcentuje ji. Autor se k profesi fotoreportéra dostal přes různá zaměstnání – od asistenta kamery a filmové a televizní produkce až po laboranta a fotoreportéra České tiskové kanceláře. Od roku 1990 působil jako fotoreportér agentury Reuters, pro kterou fotografoval dramatické události v Bosně, Chorvatsku, Srbsku, Pobaltských republikách a v Albánii, oba převraty v Rusku, život v Iráku těsně po svržení Saddámova diktátorského režimu. Je držitelem řady novinářských ocenění. Je autorem nejznámější Fotografie roku soutěže Czech Press Photo 1997, řadu let vede porotu soutěže. 

TRVÁNÍ VÝSTAVY:  17. 1. – 24. 2. 2019

KDE: v Czech  Photo Centre v malé síni galerie

Vstupné: 
80 Kč / 40 Kč, zahrnuje také vstup na vedlejší výstavu ve velké síni CPC

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign