MUSCLE&FITNESS 9/2015

* Jak během šesti týdnů využít metodiky powerliftingu – s diferenciací tréninků na dny s maximálním a dynamickým úsilím – nejen pro zlepšení síly, ale i nárůst svalové hmoty?

 

* Kliky, shyby a běh již víc nestačí! Jak vypadají novátorské tréninkové postupy k dosažení bojové fyzické připravenosti v současné americké armádě?

 

* V čem tkví úspěšnost trenérské praxe půvabné Jen Widerstrom, nové akvizice americké reality show The Biggest Loser, v níž obézní lidé usilují pod odborným vedením o co největší úbytek tělesné váhy?

 

* Jak sestavit kruhový trénink z plyometrických cviků pro spalování tuku a tvarování postavy? Program, jenž zabere pouhých 15 minut, je určen ženám a jeho tvůrkyní je již zmiňovaná Jen Widerstrom.

 

* Co obnáší tréninková strategie power bodybuildingu, jež jejímu tvůrci – kulturistovi, powerlifterovi, fitness modelovi a televizní hvězdě – Mikeovi O´Hearnovi dopomohla k impozantní muskulatuře a brutální síle? Ikona fitness průmyslu Mike O´Hearn (190 cm/120 kg) uvádí jako svá silová maxima 370 kg v dřepu, 272 kg v benčpresu a 350 kg v mrtvém tahu, navíc vše prý striktně naturální cestou!

 

* Co doporučuje Arnold Schwarzenegger, tápete-li v problematice tréninku? Podle čeho podle něj v současné přemíře informaci rozpoznat ten správný zdroj? Od koho se učit?

 

* Exkluzivní servis pro čtenáře M&F: jak se rok po roce odvíjela historie Olympia Weekendu – od jeho začátku (1965) až po současnost? Defilé šampionů všech mužských a ženských kategorií!

 

* Jak probíhalo bratislavské setkání redakčního týmu M&F s vítězi jednotlivých kategorií 15. ročníku DO FORMY S MUSCLE&FITNESS?

 

* Jak správně provádět kliky ve stoji na rukou a vysoké výtahy s činkou?

 

* Jaký je přínos tzv. unilaterálního přístupu k tréninku, kdy procvičíte každou nohu (a paži) zvlášť?

 

* Jak vypadá směsice funkčních cvičení, cviků s vlastní váhou a plyometrie, známá jako cross-trénink, v podání profesionálních fitnesek Camaly Rodriguez-McClure, Juliany Daniell a Erin Stern? Proč se podle nich jedná o ultimátní prostředek spalování tuku?

 

* Jaká je tréninková filozofie známého amerického fitness modela a příležitostního herce Davida Morina?

 

* Které jsou oblíbené cviky 4násobné šampionky Figure Olympia Nicole Wilkins? A jak vypadá její stávající tréninkový program?

 

* Jak trénuje irská hvězda UFC, prozatímní šampion pérové váhy Conor McGregor?

 

* Proč jsou výpady s velkou činkou skvělou volbou do tréninku nohou?

 

* Jak se dostat do formy po porodu, i když vám starost o miminko nabízí jen velmi málo času? Program ze cviků proti odporu vlastního těla, s expandéry, jednoručkami a balanční podložkou bosu je určen pro domácí trénink a nezabere víc než 20 minut. (Článek o tréninku v těhotenství vyšel v M&F 4/2015.)

 

* V čem tkví přínos tréninkové metody Kaatsu, využívající omezeného přítoku krve do procvičovaného svalu?

(O své zkušenosti se se čtenáři M&F dělí slovenský profesionální kulturista Marian Čambal, který tento tréninkový postup přibližuje na příkladu paží.)

 

* Marian Čambal, jenž si prvenstvím na dubnové Mozolani Classic Pro zajistil účast na letošní Olympia 212 Showdown, je rovněž respondentem původního interview M&F, jež se zabývá zejména jeho přípravou na Olympia Weekened 2015.

Z téhož důvodu (nominace na nadcházející Olympia Weekend, kategorie figure) dostává v M&F 9/2015 prostor také další našinka – Adela Ondrejovičová z Trenčína. Rovněž v jejím případě je řeč zejména o plánech a přípravě v souvislosti s blížící se vrcholní událostí IFBB Professional League.

 

* Čambal, ve společnosti sličné profesionální bikini závodnice Jany Dobos Majerníkové, je přítomen i na středovém posteru (foto Josef Adlt). Z jeho druhé strany se nachází loňský vítěz Olympia Men´s Physique Showdown, Američan Jeremy Buendia (foto Ľudovít Major).

 

* Kdo je Sergi Constance, muž z titulní stránky zářijového vydání populárního „Másklu“?

 

* Nakolik to svědčí půvabné, 19leté bikini fitnesce Timee Trajteľové na studiovém snímku Ivana Pavliska?

 

* Aminokyseliny a sacharidy: užívat je najednou nebo odděleně?

 

* Jaké je bezpečné množství alkoholu, když tvrdě trénujete?

 

* Netradiční zdroje bílkovin: libové vepřové, steak z bizona nebo pštrosí maso. Šest receptů z těchto surovin na chutná jídla!

 

* Jak vypadali finalisté letošního národního šampionátu juniorů SAKFST a mistrovství ČR 2015 SKFČR ve fitness?

 

* V jaké formě se představili medailisté M-SR 2015 SAKFST dorostu a masters?

 

* David Belle: parkur na trase Paříž – Detroit. Chcete si prověřit své znalosti o zakladateli a hvězdě francouzského parkuru? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněni DVD nosiči s akčními snímky!

 

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 9/2015!

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign