MUSCLE&FITNESS 9/2012

* Historie soutěží Mr. Olympia. Letos 27. až 30. září v Las Vegas (Neveda) se Mr. Olympia dočká již svého 48. pokračování. Jaké jsou v kostce ty nejvýznamnější momenty všech předchozích 47 ročníků? V článku, mapujícím historii nejvýznamnější kulturistické soutěže planety, se nachází také spousta více či méně známých fotek držitelů legendární Sandowovy sošky.  

* Příběh o hrudníku. Jak dokázal vítěz Mr. Olympia 2011 Phil Heath změnit zaostávající prsní svaly ve výstavnou svalovou partii? A jaké jsou jeho cíle na pódiu Olympie pro letošní rok? Impozantní Phil Heath dominuje také na titulce zářijového vydání M&F, další dva špičkoví představitelé IFBB Pro League - Kai Greene a Ben Pakulski - se nachází z obou stran středového posteru.  

* V Las Vegas se letos představí také dvojice českých kulturistů Petr Vaniš a Lukáš Osladil, kteří nastoupí ve váhově omezeném klání na 212 Olympia Showdown. Jaká jsou jejich očekávání a jak se na sví vystoupení v „hlavním světovém městě hazardu" připravují?  

* Proč je silový stojan neboli klec (anglicky power rack) jedním z nejuniverzálnějších kusů tréninkového vybavení? V čem tkví jeho tolik proklamovaný přínos pro rozvoj svalové hmoty a síly? A jak jej vhodně využít ve vašem vlastním tréninku k procvičení všech hlavních svalových skupin? Odpovědi nabízí bohatě ilustrovaný článek, u něhož nechybí kompletní tréninkový plán na celé tělo, v němž jsou jedinými kusy tréninkového vybavení právě klec, velká činka a lavička.  

* Jakých je pět nejvážnějších chyb při tréninku trapézů a jak se jich vyvarovat?  

* Jak ovlivňuje genetika rozměry bicepsů a tricepsů?  

* Jak si vhodně sestavit tréninkový plán, abyste procvičili oba typy svalových vláken - rychlá i pomalá? Ukázkový 6týdenní program je sestaven s ohledem na požadavky žen v posilovně, nicméně všechna doporučení jsou v plné míře platná také pro muže.  

* CROSSFIT à la Orlando. Jak skloubit svalovou sílu a dynamiku s vytrvalostí a skvělou fyzickou kondicí? Svou filozofii sportovní všestrannosti ve znamení populárního crossfitu představuje jeden z jeho nejznámějších propagátorů, Američan Rob Orlando.  

* Které suplementy a jak je užívat za účelem ochrany kloubů před důsledky přetěžování?  

* Co všechno a proč se nalézá na seznamu 15 super potravin pro svalový růst?  

* Čas na grilování. Osm receptů na chutná grilovaná jídla pro přívržence masa i vegetariány.  

* Hvězda akčních filmů a mistr bojových umění Jean-Claude Van Damme navštívil Slovensko. Jak probíhal jeho zdejší pobyt a jak zapůsobil na své četné fanoušky?  

* Kolik zvládnou v benčpresu hollywoodské celebrity Dwayne Johnoson (alias The Rock), Vin Diesel, Will Smith, Brad Pitt nebo Hugh Jackman?  

* Jak předcházet poraněním v oblasti bederní páteře a jak je ošetřovat?  

* Jak technicky správně provádět předklony na extenzní lavičce a obrácené zkracovačky?  

* Jak úpravou jídelníčku předcházet ztrátě svalové hmoty v období s intenzivnější aerobní aktivitou?  

* Co z hlediska podpory svalového růstu a regenerace náleží k šesti nejdůležitějším potréninkovým doplňkům stravy?  

* Jak přirozeně povzbudit slábnoucí libido a zlepšit tak svůj sexuální život?  

* Co si myslí o současných špičkových bodybuilderech elegantní trojnásobný vítěz Mr. Olympia Frank Zane? I o tom je řeč v původním interview M&F se živoucí legendou železné hry u příležitosti jejích letošních sedmdesátin.  

* Jak probíhalo bratislavské setkání redakčního týmu M&F s vítězi jednotlivých kategorií 12. ročníku DO FORMY S MUSCLE&FITNESS?  

* Jak vypadali všichni medailisté letošního M-ČR dětí, dorostu a juniorů SKFČR (foto Zdeněk Dryák) v Rumburku?  

* V jaké fazóně se divákům ve Veľkém Grobu představili finalisté 4. ročníku Victoria Natural Cupu v naturální kulturistice a fitness se statutem slovenského národního šampionátu SANK (foto Zdeněk Dryák)?  

* Jak vypadaly stupně vítězů ve všech kategoriích na ME mužů IFBB 2012 v kulturistice a klasické kulturistice v španělské Santa Susanně? Vyhlášení v juniorských a veteránských kategoriích jsou zastoupena pouze tehdy, dělo-li se tak za účastí závodníků z ČR a SR (foto Boris Bárdoš).  

* Co zajímavého přinesl letošní domácí šampionát SAKFST dorostenců, juniorů a masters v benčpresu?  

* Spartakus: Bohové arény. Chcete si prověřit své znalosti o populárním televizním seriálu? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněny DVD nosiči s akčními snímky!  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 9/2012! Nejčtenější měsíčník v této tematické oblasti naleznete také na: Facebook/MUSCLE&FITNESS - Czech&Slovak 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign