MUSCLE&FITNESS 10/2015

 

* Akční ikona 80. let Dolph Lundgren se vrátil zpátky do Hollywoodu a po úspěchu tří dílů Postradatelných zde míní nějakou dobu zůstat. Jak se bývalý špičkový karatista, jenž proslul stejně tak svalnatou postavou, jako ledovým pohledem, udržuje i v 57 letech v záviděníhodné fyzické kondici? Jak vypadá jeho aktuální trénink ramen, paží a břicha, jehož výsledky jsou dobře patrné i ve všech třech dílech zmiňovaného akčního spektáklu?

* Dolph Lundgren se nachází i na titulce říjnového čísla české a slovenské edice MUSCLE&FITNESS a také na trhacím posteru (z druhé strany pak Frank Zane ve vrcholné formě z druhé poloviny 70. let m.s.).

* Urostlý Švéd a jeho četná filmografie jsou rovněž předmětem kvízu M&F z pera publicisty Petra Böhma. Celkem je tak Dolphu Ludgrenovi v aktuálním vydání M&F věnováno bezprecedentních 20 stran poutavého a atraktivního čtení!

 

* Deset Olympií Franka Zanea. Poohlédnutí – textem i kolekcí unikátních fotek – za vrcholnými okamžiky všech Olympií, jichž se legendární trojnásobný držitel Sandowovy sošky zúčastnil. (Článek navazuje na obsáhlé materiály Nejlépe stavěný muž a Mým vzorem byl Steve Reeves z čísla 5/2015 M&F. Do příštích vydání připravujeme o Franku Zaneovi další atraktivní materiály.)

 

* Jaká je tréninková filosofie českého všestranného siláka Jiřího Tkadlčíka, jemuž se na špičkové úrovni daří kombinovat strongmany a powerlifting?

 

* Jaké alternativy známých cviků zvolit, bolí-li vás při nich klouby? Které cviky a techniky nasadit, abyste i bolestivé období přestáli s aktivním tréninkem a, pokud možno, se třeba i zlepšili?

 

* Jak provádět trh a tlak s jednoručkou a unilaterální upažování v předklonu?

 

* V čem tkví přínos benčpresu s podložkami, známého také jako board press? Jaká specifika z hlediska zatížení svalů a rozvoje síly představuje různé vrstvení podložek, kterých výška se může pohybovat od 5 do 30 cm?

 

* Ve dvou se to táhne líp! Partnerský trénink ve dvojici, jenž zatíží každou hlavní svalovou skupinu a zvýrazní rovnováhu a pružnost. Cvičení předvádějí známá wrestlingová dvojčata Nikki a Brie Bella.

 

* Kolikrát týdně doporučuje ženám trénovat šestinásobná vítězka Ms. Olympia Cory Everson, aby se cítily a vypadaly lépe? K čemu mají při volbě tréninkové frekvence přihlížet?

 

* Jak se vyvarovat bolestí při vykonávání dřepů?

 

* Jak si sestavit efektivní trénink břišních svalů – pouze s využitím kluzných podložek, jednoruček a medicinbalu? (Trénink je určen především ženám, stejně dobře však bude fungovat i pro muže.)

 

* Proč má podle mistra světa v kulturistice a benčpresu, Bratislavana Vladimíra Flimela, jízda na kole pozitivní vliv na kondici, vzhled i zdraví sportovce?

 

* Jak procvičoval prsní svaly dvojnásobný držitel Sandowovy sošky Franco Columbu? Vedle svalového rozvoje proslul i impozantní sílou v benčpresu, když při tělesné váze 84 kg vytlačil 239 kg!

 

* Jaké jsou pro slovenského klasického kulturistu Levente Tárkányiho nejproduktivnější cviky na jednotlivé svalové partie?

 

* Proč by granátová jablka měla více zdomácnit v našich kuchyních?

 

* Jak skombinovat vejce a steak do chutné večeře, plné bílkovin?

 

* Jaká je ideální skladba snídaně před ranním tréninkem?

 

* Speciality z grilu. Šest originálních receptů na zdravá a chutná jídla, plná bílkovin.

 

* Jak vhodně zvolenou suplementací urychlit regeneraci po náročném tréninku?

 

* V jakých WOD se utkali účastnící finále prestižních CrossFit Games 2015 v kalifornském Carsonu?

 

* Jak probíhala zápolení evropských strongmanů na tradičním Poháru Slovanů v Žilině?

 

* Jak vypadali všichni finalisté letošního mistrovství ČR dorostu a juniorů SKFČR (foto Zdeněk Dryák)?

 

* jak se vedlo našincům, startujícím v silových sportech na Světových hrách policajtů a hasičů 2015 v americkém Fairfaxe?

 

* Čím si přešla během tří měsíců trvání soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2015 Kristína Ciglianová-Bezáková, vítězka kategorie žen od 26 do 35 let?

 

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 10/2015!

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign