MUSCLE&FITNESS 10/2012

* Juraj Višný a Peter Tatarka, legenda československé kulturistiky minulosti a špičkový závodník současnosti. I přes věkový rozdíl 40 let ztělesňují oba podobný ideál bodybuildingu. Shodují se i v jiných aspektech života, co jednoho na druhém zajímá?

Odpovědi nabízí dvojité interview, v němž Višný klade otázky Tatarkovi a Tatarka Višnému. Příležitost k jeho vzniku dalo slavnostní setkání vítězů 12. ročníku DO FORMY S M&F, jehož se oba účastnili jako hosté redakce MUSCLE&FITNESS.

  * Konjugovaný systém, lineární periodizace, zvlněná periodizace a systém 5 x 5 - čtyři nejúčinnější a nejrozšířenější programy pro svaly i sílu. V čem tkví jejich efektivnost, jaké jsou jejich přednosti i případné slabé stránky?  

* Co patří na seznam devíti - sice výtečných - zato však notoricky přehlížených cviků?  

* Proč jsou sedy a lehy považovány za špatný cvik? Nakolik je toto rozšířené mínění odůvodněné?  

* Jak tvaruje své deltové svaly kanadská profesionální závodnice v bikini fitness Leigh Brandt?  

* Nakolik jí to svědčí v sporém sexy outfitu slovenské vicemistryni světa v bikini fitness Janě Majerníkové na snímcích Mariana Čambala?  

* Jaká byla cesta českého reprezentanta v moderním pětiboji Davida Svobody ke zlatu na OH 2012 v Londýně?  

* Jaká je tréninková filozofie francouzského profesionálního kulturisty Lionela Beyekeho, původem z Kamerunu, v němž mnozí shledávají potenciál prosadit se i na těch nejprestižnějších soutěžích? Impozantní Beyeke na momentce z jeho letošního debutu na Arnold Classic (foto Boris Bárdoš) je zachycen i trhacím posteru. Na jeho druhé straně se nachází dvojice letošních absolutních mistrů Evropy IFBB Peter Tatarka (kulturistika) a Magdaléna Kažimírová (bikini fitness), kteří jsou společně také na titulce říjnového vydání (foto Ivan Pavlisko).  

* Krůček od vrcholu. Příběh českého reprezentanta, mistra světa v klasické kulturistice Michala Sittera. Povede se mu po dvou druhých místech z prestižní Arnold Amateur vystoupat v Columbusu na samotný vrchol?  

* Jak se vyvinul systém sérií, jenž je jedním ze základních pilířů metodiky bodybuildingu?  

* Jak správně provádět zvedání trupu na extenzní lavičce s fixovanými kotníky a koleny (cvik, v anglické terminologii známý jako glute-ham raise) a W-tlaky s jednoručkami?  

* Co přivedlo sličnou Američanku Katie Chung Hua z hokejové branky na soutěžní pódia v bikini fitness?  

* Hamstringy nebo kvadricepsy - která ze dvou hlavních svalových skupin stehen je prioritně zatížena během výpadů v chůzi?   * Jak diagnostikovat a léčit poranění kolenního kloubu?  

* Které jsou nejlepší doplňky stravy z hlediska - podpory zdraví, svalového růstu, síly, vytrvalosti a proti stárnutí?  

* V jaké formě se představili účastníci letošního MS v naturální kulturistice a fitness INBA v Kalových Varech (foto Zdeněk Dryák)?  

* Jak probíhala zápolení lifterů v mrtvém tahu na letních pohárových soutěžích na Slovensku - Cedron Cupe (SAKFST) a Victoria Cupe (AWPC-Slovakia)?  

* Co přinesl letošní 9. ročník mistrovství ČR o nejzdatnější mládež a střední školu v režii SKFČR?  

* Co doporučuje pro nabytí výtečné fyzické kondice mistryně SR v bodyfitness Stanislava Focková?  

* Jaké extrémy z hlediska výšky, věku, výchozí tělesné hmotnosti či rekordního úbytku váhy přinesl aktuální 12. ročník soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS?  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 10/2012! 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign