MUSCLE&FITNESS 1/2013

* Arnoldova abeceda. Nejdůležitější tréninkové tipy Arnolda Schwarzeneggera od A po Z. Jednotlivé položky na seznamu jsou ponechány v angličtině, přičemž u každé je uveden i český překlad. Slabikář začíná, jak se patří, od základů - A (abs čili břicho), B (biceps čili biceps), C (calves čili lýtka) - ovšem sedminásobný Mr. Olympia ke každé položce přidává svůj unikátní pohled na věc. (Takže kromě odborných poznatků se vám dostává také minilekce anglických výrazů.)

  * Jak trénují bicepsy profesionální závodnice IFBB Nicole Moneer Guerrero (bikini), Erin Stern (figure) a Fiona Harris (fitness)?   * Jaká pravidla dodržovat, rozhodnete-li se pro zimní běh v přírodě?  

* Deset maximálních opakování: efektivní metoda tréninku mrtvého tahu pro celkový růst.  

* Jak u tricepsové extenze nad hlavou docílit maximální protažení a kontrakci tricepsů?  

* Jak správně provádět benčpres podhmatem a kombinovaný cvik, známy jako thruster?  

* Jak diagnostikovat a léčit poranění zápěstí z tréninku?  

* Co je to Cluster Training a jak s touto vysoce intenzivní tréninkovou metodou překonat stagnaci a vyvolat svalový růst?  

* Hrudník, jaks se patří. Jak komplexně rozvíjet prsní svaly bez nebezpečí jejich přetrénování?  

* Jak kombinovat běhací pás a posilovací cvičení pro kumulovaný efekt spalování tuku a tvarování postavy?  

* Jaké je optimální složení proteinového koktejlu před tréninkem?  

* Proč trénink s co nejtěžšími váhami týden po týdnu nemusí být tím nejlepším způsobem rozvíjení svalů a dokonce ani síly?  

* Jak by měl člověk vzhledem k přibývajícím létům uzpůsobovat svůj trénink? Toto a další zajímavá témata přibližuje publicista M&F Josef Švub v původním interview u příležitosti svých jubilejních 65. narozenin.  

* Čínská cvičení, čínská medicína... Co konkrétně oslovilo v čínském přístupu, ve cvičení i výživě odborného konzultanta M&F PaedDr. Petra Tlapáka,CSc.?  

* Jak zní sportovní filozofie absolutní mistryně světa a Evropy v bikini fitness a nové profesionálky IFBB Nikoly Weiterové z Bratislavy?  

* Jak hodnotí úroveň jednotlivých kategorií na 66. MS v kulturistice mužů IFBB v ekvádorském Guayaquil jeden z arbitrů - mezinárodní rozhodčí Peter Uríček? A co říká na účinkování reprezentačního kádru SR prezident SAKFST Milan Čížek? (V článku najdete také kompletní galerii slovenských účastníků, plus snímky všech medailistů, jejichž autorem je Igor Kopček. Česko zastoupení na MS 2012 nemělo.)  

* V jaké formě se představili všichni účastníci Arnold Classic Europe Pro IFBB 2012 (foto Raymond Cassar)?  

* Jak probíhala první soutěž o titul Miss MUSCLE&FITNESS 2012, jež byla jednou z doprovodních akcí soutěží EVL´s Prague Pro?  

* Timea a Charlize. Atraktivní fotky fitness ikony Timey Majorové a její nekolikaměsíční dcerky!  

* James Bond má 50! Co má společného slavný agent 007 se světem fitness?  

* Remake: Total Recall. Známý sci-fi thriller v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem se letos - po 22 letech - dočkal nové verze. Kdo v ní nahradil původní protagonisty a co zajímavého se událo během natáčení?  

* Čím si přešla během tří měsíců trvání soutěže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2012 Magdaléna Mészárosová, vítězka kategorie žen od 26 do 35 let? A jak vypadá zbývající osmička finalistek téhož věkového rozhraní?  

* Slavné filmové hlášky ...aneb kde to zaznělo? Chcete si prověřit své znalosti o legendárních hláškách, potažmo filmech, kde zazněly? Po zaslání správných odpovědí budou vylosovaní šťastlivci odměněny DVD nosiči s akčními snímky!  

Odpovědi na všechny tyto otázky (a ještě mnoho dalších) najdete v magazínu MUSCLE&FITNESS číslo 1/2013! 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign