Jeseň na Štrbskom Plese očarí výhľadmi a pohodou

Navštívte Hotel Solisko na Štrbskom Plese, je ideálny pre rodiny 

Jeseň je jedným z najkrajších období na túry po Vysokých Tatrách. Predovšetkým babie leto tu má neopakovateľné čaro. Dni sú však kratšie a s tým by výletníci mali počítať a vybrať sa na túry dostatočne zavčasu. Preto je ideálnou základňou na vysokohorskú turistiku Hotel Solisko ležiaci priamo na brehu Štrbského Plesa. Či už sa vyberiete na Kriváň, Rysy, Ostrvu, alebo len tak nakrátko na Solisko, k vodopádu Skok, na Jamské alebo Popradské Pleso, všade je relatívne blízko. Ešte ste ani nevyrazili a už ste vo výške 1400 m metrov nad morom.

Poloha Štrbského Plesa je ideálna aj pre vozíčkarov, hendikepovaných ľudí, dôchodcov, malé deti i mamičky s kočiarmi. Všetci si môžu vychutnávať vysokohorský vzduch a pritom sa pohodlne po rovine prechádzať udržiavanými chodníkmi po brehu Štrbského Plesa a po prechádzke si dopriať výborné jedlo v štýlovej hotelovej reštaurácii Al Lago. Z jej terasy sú aj počas neskorej jesene nádherné výhľady na štíty odrážajúce sa na hladine Štrbského Plesa. A horúca káva, alebo čaj s niečím ostrejším, spolu s dekami, zahrejú turistov aj keď sa teplota blíži k nule.

Manažérka Hotela Solisko Katarína Kaňová k tomu hovorí: ,,Vo Vysokých Tatrách bude od 1. novembra 2018 do 15. júna 2019 tradičná zimná uzávera vysokohorských chodníkov. Odporúčame teda zdatnejším turistom aby využili posledné víkendy, či celé týždne pred uzáverou, na túry na vysokohorské štíty, ktoré budú nasledujúceho pol roka nedostupné. Vysokohorské chaty a chodníky k nim, s výnimkou Chaty pod Rysmi, však budú prístupné celoročne. Teda aj v zime sa môžete prejsť na Popradské Pleso, čo je najobľúbenejšia a najdostupnejšia zimná trasa zo Štrbského Plesa. Výhodou základne na výlety z Hotela Solisko na Štrbskom Plese je, že sa môžu turisti v prípade náhlej zmeny počasia relatívne rýchlo vrátiť do hotela. Ocenia to najmä rodiny s malými deťmi. Práve táto klientela mimoriadne obľubuje náš hotel. Naše izby sa dajú vzájomne prepojiť na takzvané rodinné, v ktorých je priestor pre samostatnosť detí, ale aj súkromie rodičov. V hotelovej reštaurácii Al Lago si vie vybrať každý. Pochutia si aj deti, ktoré majú inak problémy s reštauračnou stravou. Ponúkame návštevníkom tradičnú taliansku kuchyňu, doplnenú o slovenské špeciality.“

Reštaurácia má na jedálnom lístku i pravú taliansku pizzu, používajú tu na ňu iba taliansku múku a originálne čerstvé prísady. Majú aj širokú ponuku jedál vhodných pre celiatikov. Pokiaľ sú hostia alergickí na nejaké potraviny, musia personál včas upozorniť a  potom dostanú jedlá bez príslušných alergénov. K dispozícii je aj detská miestnosť, ktorá je priamo pripojená k reštaurácii. Kým sa deti hrajú, rodičia sa môžu v kľude najesť.

Štrbské Pleso je najobľúbenejším miestom na prechádzky vo Vysokých Tatrách. Okolo plesa vedie 2,2 km dlhý udržiavaný chodník. Popri jazere je vybudovaná aj bezplatná kyslíková dráha so šiestimi stanovišťami z dreveno-kovových konštrukcií športového náčinia.

Hotel Solisko má výnimočnú polohu v nadmorskej výške 1351 m, v najvyššie položenej tatranskej osade - Štrbskom Plese, priamo na brehu plesa.

V hoteli prebieha od 16.9. do 30.10.2018 akciový jesenný zážitkový pobyt za zvýhodnenú cenu. Za 135 eur na noc pre 2 osoby, dostanú zákazníci ubytovanie v štandardnej izbe pre 2 osoby (platí na 2 noci), welcome drink na privítanie, pitný režim počas celého pobytu na izbe, raňajky formou bufetového stola, 15% zľavu na výber z alacarte menu reštaurácie, zapožičanie bicyklov na pol dňa, Tatry Card  – kartu zliav v regióne Vysoké Tatry, vstup do hotelovej Wellness zóny, 2 x 30 min. masáž podľa výberu, WiFi pripojenie, parkovanie na hotelovom parkovisku.

Medzi zážitkové pobyty patria aj Svadobný deň a Darčekové pobyty na mieru–ktoré platia celoročne a náplň pobytu je podľa želania návštevníkov. Okrem toho sa v hoteli môžu konať aj firemné podujatia. Zaujímavosťou je BOOTCAMP Slovakia pri Štrbskom plese (balíček do 15 osôb), ktorý ponúka poriadny športový zážitok vo forme “team building HARD” priamo na brehu Štrbského plesa – je to funkčný tréning s konceptom armády USA a pod dohľadom skúsených trénerov.

Počas zimnej sezóny majú hostia spravidla od decembra do konca marca k dispozícii lyžovanie, bežkovanie, sánkovanie a oddych priamo pri Štrbskom plese. Lyžiarska sezóna tu zvykne trvať do Veľkej noci. Na Štrbskom Plese je k dispozícii dva a pol kilometrový bežecký okruh, kým sa neroztopí sneh. Zjazdovka je od hotela vzdialená niekoľko stoviek metrov. Hotel má vlastný skibus pre bezplatný odvoz klientov priamo k nástupišťu lanoviek a späť. Ocenia to hlavne klienti s malými deťmi, keď po zavolaní mobilným telefónom po nich do 5-10 minút príde mikrobus priamo pod svah Soliska. Navyše ubytovaní majú so zľavou skipas platný v celých Vysokých Tatrách. Lyžiarske strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso prinášajú lyžiarom kvalitnú lyžovačku spolu až na 24 km zjazdových tratí.

Výhľady na tatranské vrcholy lákajú turistov celoročne. Sprístupnených je niekoľko turistických chodníkov k 12 vysokohorským chatám. Na obľúbený Hrebienok, Solisko, Skalnaté pleso a Lomnický štít turistov pohodlne vyvezú lanovky. Čas na túry je vhodný prakticky po celý rok - s výnimkou nepriaznivého počasia.

Kam sa dá ísť aj po 1. novembri? Štíty sú uzatvorené všetky, okrem Slavkovského štítu, ktorý je prístupný len v čase mimo snehovej pokrývky. Okrem Chaty pod Rysmi sú ostatné prístupné celoročne, obľúbené sú túry v Malej a Veľkej Studenej doline k Téryho chate a Zbojníckej chate. Relatívne pohodlná je cesta k Chate pri Zelenom plese. Z Hrebienka je dobrá východisková poloha na prechádzku k vodopádom Studeného potoka a na túru na Skalnaté Pleso. Zo Štrbského Plesa sa dá ísť na Popradské pleso a keď nie je snehová pokrývka, tak až  na Sliezsky dom.

Dovolenku spestrí aj pobyt v aquaparku. Na výber je 25 km vzdialené Aquacity Poprad, alebo 48 km vzdialená Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši.

Viac informácií je na: www.hotelsolisko.sk, tel.: +421-52-4262800
e-mail: 
hotel@hotelsolisko.sk,  rezervacie@hotelsolisko.sk

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign