Harrachov za polovinu - Happy Weekend"

Akce „Harrachov za polovinu - Happy Weekend" proběhne od pátku 17. 06. do neděle 19. 06. 2011. Každý návštěvník Harrachova bude mít o tomto víkendu možnost využít adrenalinové a volnočasové aktivity například oblíbené bobové dráhy, lanové dráhy nebo obří houpačky v kombinaci například s návštěvami muzeí, místní sklárny nebo minipivovaru za výrazně nižší, až poloviční ceny. K tomu se přiřazuje i nabídka nižších cen vybraného ubytování a gastronomických služeb.

  Bude k tomu postačovat jen zakoupení speciálního víkendového pasu ve formální ceně 50 Kč pro každého návštěvníka (děti do 10-ti let mají pas zdarma) v kanceláři IC KRNAP Harrachov pod autobusovým nádražím. Ke každému víkendovému pasu bude předán manuál s kompletním seznamem „Harrachova za polovinu - Happy Weekendu".    

Celá rodina může během harrachovského „Happy Weekendu" ušetřit za prima aktivní víkend až tisíce korun svého rodinného rozpočtu. Účelem celé, několik měsíců připravované, akce „Harrachov za polovinu - Happy Weekend" je upozornit na výjimečnou multifunkčnost širšího intravilánu města Harrachov, která je též v hlavním záběru nové koncepce města.

Ta by se dala definovat pěti základnímu hesly:

*     Historie a noblesa Harrachova.

*     Jedinečnost přírody.

*     Muzea, průmyslové zajímavosti.

*     Sport a relax.

*     Adrenalin a volnočasové aktivity.    

 

Krásné léto 2011 v přírodě a zábavě na českých horách za české ceny  

Byť se Harrachov již dlouhá léta pyšní tradičním heslem „Středisko zimních sportů a rekreace", i v ostatních ročních obdobích nabízí toto krásné a tradiční horské středisko návštěvníkům širokou nabídku nejrůznějších aktivit. Svým umístěním, pestrostí i multifunkčností nabídky přírodních a návštěvnických zajímavostí se právem dá nazvat titulem Harrachov - Perla Krkonoš. Ve svých počátcích byl Harrachov ryze sklářskou obcí, ukrytou v hlubokých krkonošských hvozdech. Zdejší průmysl doplňovaly i doly, těžba dřeva a nedaleké textilní provozy. Dnes je to jedno z největších, nejtradičnějších a nejnavštěvovanějších českých rekreačních středisek, kde se kromě ohromného turistického vyžití pravidelně konají ty nejvýznamnější sportovní lyžařské podniky, počínaje skoky na lyžích a konče všemi disciplínami běhu na lyžích.   Historie lyžování zde má přitom více než stoletou tradici, ale již dávno předtím byl Harrachov tradičním místem pro výlety a dovolené i mimo zimní čas. K této tradici se chce proto Harrachov, kromě špičkového vyžití v zimě, vracet i po zbývající část roku.   Ani v letní sezoně totiž neztrácí Harrachov své kouzlo. Naopak!! Neboť lyžaře tu hned, jen co roztají poslední zbytky sněhu, střídají pěší turisté, milovníci cykloturistiky, dalších sportů, ale i adrenalinu nebo naopak historie a průmyslu. Svou nabídkou dokáže toto horské středisko uspokojit bezpochyby i ty nejnáročnější návštěvníky, a to i díky široké nabídce aktivit a služeb všech cenových hladin i v oblasti ubytování a gastronomie. A co víc, na turisticky tradiční a velice frekventované horské středisko i většinou v mimořádně dost příznivých cenách, a to i v hlavní letní sezóně.  

Množství turistických tras a cyklotras v okolí Harrachova nabízí příjemné výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Propojení těchto tras na obdobně značené turistické cesty v sousedním Polsku dává tomuto místu označení „Ráj turistů bez hranic". V sobotu 28. května byla slavnostně zahájena již 8. sezóna úspěšného projektu Krkonošských cyklobusů, dík kterému z  Harrachova vyjíždějí v letní sezoně po svoji páteřní trase až na druhou stranu Krkonoš linky dnes již velmi oblíbených Krkonošských cyklobusů. Za uplynulých sedm let tyto sezonní autobusy najezdily po Krkonoších již 448 000 kilometrů a přepravily celkem 224 737 cestujících a 21 400 jízdních kol.   Bohatství Harrachova můžeme objevovat v překvapivě husté koncentraci míst, která rozhodně stojí za vidění a návštěvu. Skutečnou perlou je areál v této době nejstarší v provozu držené sklárny na území naší země. Tato téměř tři sta let stará sklářská huť je nedílně spojená i s unikátní, více než sto let funkční historickou brusírnou skla, která je poháněna transmisemi a vodní turbínou.  

Bohatou historii sklárny též věrně dokládá expozice muzea skla, jeho součástí je zde po několik let muzeum harrachovského lyžování, které Vám znamenitě přiblíží tradice zimního sportování se spoustou závodnických trofejí.   A to rozhodně není vše, co tento ojedinělý areál nabízí. V roce 2002 zde byl postaven minipivovar s restaurací. Novinkou posledních několika let jsou ve zdejší nabídce i jedinečné pivní lázně, které navazují na před lety přerušenou tradici lázeňství v tomto horském středisku. Přímo naproti areálu sklárny má již po několik let své pravidelné stanoviště i velmi oblíbený Turistický vláček, který se svými 3 vagóny pohodlně přepraví 36 dospělých osob, pro případ nepříznivého počasí je vybaven bočními průhlednými plachtami proti dešti. Jeho okružní jízda městem trvá přibližně 1h 30 min a pohodlně vás při ní doveze až přímo k Mumlavskému vodopádu, a dokonce až nahoru do areálu velkých skokanských můstků.   Další zajímavostí je lesnicko-myslivecká expozice Šindelka, kterou turisté naleznou hned nad  autobusovým nádražím přímo u cesty k jedinečné scenérii hodně navštěvovaného Mumlavskému vodopádu, který vytváří řeka Mumlava a překonává tak až 12 metrů vysoké stupně tvořené skalními bloky v žulovém řečišti.

Mumlava1

Mumlava vodopád

Přímo pod vodopádem, ale i jinde v řečišti, lze nalézt tzv. Čertova oka o průměru až 6 m. Je to ukázka tzv. erozních jevů - jedná se o prohlubně (tzv. obří hrnce) a ohlazy způsobené pohybem vody a kamínky.   Historii dolování průmyslových rud návštěvník dokonale pozná při návštěvě hornického muzea a prohlídkové štoly, otevřeného v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku. V létě jsou pro sportovně založené návštěvníky k dispozici tenisové kurty, dvě minigolfové i golfové devítijamkové hřiště, hřiště pro plážový volejbal, ale i například horolezecká stěna. Nechybí tu ani přírodní koupaliště, v jeho bezprostředním sousedství naleznete i tenisový klub se čtyřmi venkovními kurty  a při hlavní silnici proti nově otevřené velkoprodejně Norma i  autokemp TJ Jiskra s celoročním provozem. Naopak hned na začátku města se Harrachov pyšní nově vybudovaným multifunkčním sportovním areálem, kterému dominuje uměle osvětlené fotbalové hřiště s „umělým trávníkem třetí generace".  

Nejen tyto aktivity jsou vhodné pro široké spektrum návštěvníků, počínaje rodinami s dětmi a konče sportovními partami z celé republiky. Mezi hlavní turistická lákadla se řadí čtyřsedačková lanová dráha na Čertovu horu, jízdu na ní si navíc návštěvník zpestří pohledem na impozantní areál skokanských můstků v čele s můstkem mamutím. Vnímavým návštěvníkům jistě neunikne 7 nových stožárů, z nichž nejvyšší dosahují výšky 55 m, které jsou osazeny svítidly o celkovém příkonu přes 700 kW. To zaručuje dostatečnou horizontální i vertikální osvětlenost pro citlivé televizní kamery při pořádání skokanských závodů za umělého osvětlení. Přímo na doskoku Mamutího můstku také již po několik let probíhá pravidelně v první polovině srpna nejvýše položený hudební festival v Čechách - Keltská noc, jehož hlavním pořadatelem je populární skupina Tři sestry.    

V oblasti outdoor a advanture aktivit tu bezpochyby hraje prim celoročně provozovaná a oblíbená bodová dráha s lanovým centrem „Monkey park". V areálu bobové dráhy na kraji Anenského údolí pohladí návštěvníka po duši též nádherné parkové okolí s jezírkem a rybkami, procházka po lesním parku s lavičkami, který přiléhá k sousedící říčce Kamenici. Z ní je též vyveden zrekonstruovaný původní lesní potůček, který kdysi přiváděl vodu místo vodovodu k jednotlivým chalupám. Na jeho konci je dřevěný vantrok s posuvnými stavidly pro děti, které je s velkou radostí, občas celé zmáčené, ovládají. Menším dětem je zde též určen bezplatný dětský lanový park s lanovou skluzavkou.  

Bob1

Bob2

 

Přímo v centru města si můžete užít i jízdu na terénních koloběžkách nebo tříkolkách ve skiareálu Hilbert, nahoru se vyvezete i s vašimi stroji pohodlně vlekem, hned v sousedství naleznete stále oblíbenější adrenalinový, tzv. Vertical park, zahrnující horolezeckou stěnu či obří houpačku.

Houpačka

Nedaleko od města na soutoku řeky Mumlavy s Jizerou je provozováno Lanové centrum Proud. Při zdolávání těchto adrenalinových „překážek" návštěvník okusí nemálo skvělých zážitků.  

Pro nemalé množství značených vycházkových tras je Harrachov i ideálním místem pro trávení hlavní prázdninové rodinné dovolené. Pro krásnou vycházku s dětmi je určena například i okružní naučná Liščí stezka v okolí Mumlavského vodopádu. Snad každému návštěvníkovi utkví do vzpomínek na pobyt v Harrachově i rázovitá malebnost Anenského údolí.  

Zkrátka - Harrachov může svým návštěvníkům nabídnout od všeho vždy něco na několik návštěv . To vše v domácké atmosféře nejvyšších českých hor a za rozumný peníz. Jinými slovy, pokud do Harrachova zavítá rodina s dětmi, studentská parta nebo třeba klub důchodců, všichni zde naleznou svou parketu.   Všichni poskytovatelé služeb vzkazují - přijeďte i vy pobejt. Určitě se budete z Harrachova vracet spokojeni a nadšeni.     

Ubytování doporučujeme v malebných  a klidných prostorách hotelu OREA VITAL SKLÁŘ v Harrachově.  

Hotel 1

Hotel 2

Hotel 3

Hotel 4

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign