Dětský ráj s koňmi a dalšími zvířátky leží hned vedle severočeského Mostu / text a foto Richard Menza

Dětský ráj s koňmi a dalšími zvířátky leží hned vedle severočeského Mostu

11. 6. 2018
Hned vedle Mostu jsem objevil koňskou stáj s poetickým názvem ,,Splněný sen". To jméno jí dala její majitelka paní Dita Weberová, pro níž  je vlastní jezdecká stáj splněným dětským snem. Plněním svého snu však také dělá šťastnými i spoustu mosteckých dětí, které by možná ani nikdy neviděli koně zblízka, natož se na nich povozili. ,,Splněný sen" je  malá  stáj s velkým  srdcem, láskou ke koním a krásnou  ideou, naučit  městské děti lásce k přírodě a ke zvířátkům a zprostředkovat jim volnost života na vesnici mezi domácími zvířaty.  

W11 

Koně  a  ostatní zvířata nejen milují, ale snaží se je i pochopit, porozumět jim a vyhovět jejich potřebám.  A oni jim pak tu lásku a péči oplácí svojí trpělivostí a ochotou při práci s dětmi. O to vše se umí podělit s dětmi , ale i s dospělými, skupinami i jednotlivci. Jak mi sdělila majitelka p. Weberová: ,, Provozujeme  jezdecký oddíl,  ponyškoličku, individuální výuku, tábory s koňmi, rodinné oslavy, exkurze, rozlučky, společenské akce, svatby v netradičním stylu. Na akcích vozíme traktorem, běháme, skáčeme, střílíme, zpíváme, pečeme, grilujeme. Co ještě bychom mohli? Splníme nesplnitelné, když o tom budeme přesvědčeni, že vás to udělá šťasnými. Poznání koňského světa, to je totiž pak ta pravá láska k těmto úžasným tvorům. Naší vedlejší činností je drobné zemědělství. Ovocné sady, jablka, višně, broskve, hrušky, Částečně je i zpracováváme. Výsledkem jsou vynikající marmelády, jablečné mošty, broskvovice a višňovice. A aby toho nebylo málo máme i včely. Med je jako z pohádky, každý rok je oceněn certifikací českého medu. Vajíčka máme od slepiček, které se volně pohybují v broskvovém sadu. Přijeďte nás navštívit a uvidíte sami."

W31 

Mimochodem vše jsem samozřejmě ochutnal a mohu jenom doporučit. Pokud zavítáte do stáje ,,Splněný sen" uvidíte, že se vašim dětem nebude chtít odejít a budou se vás ptát, kdy už zase pojedou mezi ty všechny koníky, psy, kočičky, králíky, morčata, slepičky a pávi. Věřte, že i vám se zde bude líbit a na chvíli se stanete šťastnými  dětmi. 

W3

W4

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign