Dětská porota 30. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2017 představuje letošní nejžhavější kandidáty na vítěze a zve na doprovodný program v kině

V Praze, 20. prosince – Trosečník, Normální autistický film, Pirátské vysílání, Korunní princ, Aldabra: Byl jednou jeden ostrov či Lichožrouti – těchto šest filmových počinů poprvé veřejně uvedených v uplynulém roce, vyhlásila dětská porota 30. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2017 za účastníky finálového kola, z nichž vzejde absolutní vítěz. Ačkoliv členové poroty mají o vítězi již jasno, konečný verdikt a jméno nového vlastníka CENY DĚTSKÉ POROTY – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK 2017 vejde ve známost až během slavnostního udílení cen TRILOBIT 2017 v sobotu 14. ledna v Berouně.

Rozhodování o vítězném snímku provázelo mnoho napínavých momentů: „Hlasování dětí o letošním držiteli CENY DĚTSKÉ POROTY – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK bylo tak jako v loňském roce velice těsné a výsledek se do poslední chvíle nedal tušit. Od počátku až do samého závěru finálového kola jsme pouze věděli, že ve hře jsou dva žhaví kandidáti. Absolutní vítěz byl nakonec odhlasován poměrem hlasů čtyři ku třem,“ popisuje koordinátorka dětské poroty Andrea Borovská.  

O CENU DĚTSKÉ POROTY – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK 2017 v letošním roce usiluje celkem 22 přihlášených titulů s dětskou či rodinnou tematikou, přičemž některé snímky jsou i několikadílnými cykly či seriály. Sedmičlennou dětskou porotu tvoří žáci ZUŠ Václava Talicha Beroun ve věku od devíti do sedmnácti let. Děti se v předešlých měsících scházely na společných projekcích a po zhlédnutí každého snímku následovala diskuze nad tím, co koho zaujalo, děti si zapisovaly své postřehy a udělovaly body. Na závěrečném setkání pak hlasovaly o vítězi.

DOPROVODNÝ PROGRAM V KINĚ

Večernímu udílení cen TRILOBIT 2017 bude jako obvykle předcházet doprovodný program v Městském kině Beroun – pro děti Dopoledne s Večerníčkem s kvízem o ceny a odpolední program, a dále večerní blok filmů, o kterých mluvila odborná porota jako o nejžhavějších favoritech. Součástí dopoledního programu pro děti bude pásmo oblíbených večerníčků Broučci, O loupežníku Rumcajsovi, Rákosníček a hvězdy, Jája a Pája, Tuláček a předpremiéra pohádky Tarbíci. Od 13 hodin se v odpoledním bloku děti mohou těšit na letošní filmové favority – na animované Lichožrouty nebo na projekci snímku Aldabra: Byl jednou jeden ostrov doprovázenou osobním setkáním s jeho režisérem Stevem Lichtagem. Ten se s přítomnými podělí o své zážitky z potápění a natáčení filmu a věnuje prostor také dotazům. Přednáška se uskuteční v čase od 14.45 do 16 hodin. Bližší informace o programu jsou dostupné na cenytrilobit.cz a dále budou k dispozici na kinoberoun.cz.

Předprodej vstupenek na slavnostní udílení cen probíhá výhradně v Městském informačním centru Beroun. Cena vstupenky na slavnostní ceremoniál cen TRILOBIT 2017 14. ledna na Plzeňce je 160 Kč, přičemž tato vstupenka dále opravňuje ke vstupu na odpolední program v kině zdarma. Jinak vstupné na odpolední program nebo večerní projekci v kině činí 50 Kč, na Dopoledne s Večerníčky je vstupné zdarma. Více informací je možné získat na tel. 311 654 321 či emailu mic@mkcberoun.cz. Další informace jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách cenytrilobit.cz, mkcberoun.cz a mesto-beroun.cz.

Ceny TRILOBIT, známy rovněž jako „Ceny FITESu“ uděluje a vyhlašuje Český filmový a televizní svaz FITES, z.s., za podpory města Beroun, jeho Městského kulturního centra a dalších partnerů. Letos podruhé Česká televize zajišťuje televizní přenos. Slavnostní ceremoniál se uskuteční v sále Kulturního domu Plzeňka v Berouně, letos s moderátory Martinem Myšičkou a Hynkem Čermákem a hereckým talentem nejmladší generace Matějem Převrátilem. Udílení cen bude možné rovněž sledovat prostřednictvím programu ČT art od 20.20 hodin.

TRILOBIT 2017 se v Berouně uskuteční po sedmnácté v řadě, podruhé v rekonstruovaném prostoru Kulturního domu Plzeňka. Vyhlašování cen je nejen svátkem filmařů a televizních tvůrců, ale každoročně znamená jednu z nejvýznamnějších společensko-kulturních událostí. Jedná se kalendářně o vůbec první ocenění české filmové tvorby za uplynulé roční období. Ceny TRILOBIT se poprvé začaly udílet v 60. letech a v našem prostředí patří mezi nejstarší a zároveň nejprestižnější česká filmová ocenění. Současně je nejobtížnější je získat. Držiteli některé z těchto cen se každoročně stávají tvůrci umělecky hodnotných audiovizuálních děl, bez ohledu na jejich momentální popularitu u veřejnosti či novinářské kritiky. Jedním z cílů TRILOBITA je totiž poukázat na audiovizuální díla, která jsou veřejností i médii přehlížená, přitom jsou považována za výjimečná nebo něčím přínosná. A tak podobně jako dávnověcí tvorové symbolizující nesmrtelnost hodnot, poukazují ceny TRILOBIT na nadčasovost kvalitních filmových výtvorů. Křišťálové plastiky již několik let vznikají s laskavou péčí Jiřího Rückla, prezidenta nižborské sklárny Rückl Crystal.

Pořadatelé: FITES, MKC BEROUN, město Beroun
Generální partner: inoggy
Hlavní mediální partner: Česká televize
Mediální partneři: A2, Cinema, ČRo Region, Kurýr, Veverušák.cz
Vřelé poděkování patří partnerům, sponzorům a dlouhodobým podporovatelům:
Lhoist, Ugo media, Rückl Crystal, MAPOR, Ministerstvo kultury České republiky, Zámecký dvůr Všeradice, Kateřina Žlebková, obec Lety, Baby Book

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign