Bobová dráha Špindlerův Mlýn slaví 20. let

 V pátek 7.7.2017, to bude přesně na den 20 let, kdy byl zahájen zkušební provoz bobové dráhy Špindlerův Mlýn.

Bob 1

Slavnostní zahájení běžného provozu proběhlo o měsíc později, 7.8.1997, za účasti tehdejšího starosty města ing. Jana Konopky, ředitele Správy KRNAP ing. Oldřicha Lábka, TV, rozhlasových stanic, mnoha dalších novinářů a velkých desítek významných hostů z oblasti komunální sféry a horského byznysu z celé České republiky.  

            Bobová dráha Špindlerův Mlýn byla postavena jako první projekt tohoto druhu nejen v České republice, ale i jako premiérový projekt v celé Střední Evropě. Díky skvělému výběru místa a profilu tratě byla postavena v tak nevšední podobě, že ji dokonce z několika stovek realizací sám špičkový německý výrobce zařadil mezi tři nejatraktivnější projekty toho druhu na světě!!

Bob 2

            Při výstavbě investoři ze společnosti První bobová a.s. přežili nejenom dvě nejkrutější povodně, „pětisetleté vody“, které zcela odnesly a zanesly 2x v krátkém čase po sobě pečlivě vybudované trasy pro položení technologie bobové dráhy, ale i málo pochopitelné tzv. „Klausovi balíčky“, zatěžující vysokými depozity dovozové zahraniční technologie.

Nekonečné klimatické komplikace vrcholily nejrůznějšími naschvály některých „přejících“, kteří formou nesmyslných anonymních udání výstavbu několikrát zcela zastavili. Možná zlomyslným předáním map s chybným zakreslením místních sítí se navíc mimo jiné podařilo poškodit hlavní vodovodní přivaděč pro luxusní hotel HARMONY. To vše dohromady znamenalo navíc nejenom strašlivé komplikace, ale i veliké statisíce korun navíc již tak napjatého rozpočtu.   

Bez účinné a okamžité finanční pomoci přátel majitelů firmy První bobová při výstavbě a v průběhu splácení investice i představitelů Komerční banky, by se patrně vůbec nepodařilo bobovou dráhu Špindlerův Mlýn dokončit. Na tomto místě je nutné zdůraznit, že bobová dráha Špindlerův Mlýn byla, jako jeden z mála podobných projektů, postavena s NULOVOU podporou fondů EU a státu!!!

Bobová dráha Špindlerův Mlýn byla postavena včetně dopravního zařízení v délce 1400 m, při průměrném sklonu 7,03 %. Jezdec si v unikátně atraktivní trase užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš.

Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, do osmi let v doprovodu rodičů. Samozřejmým benefitem společnosti První bobová a.s. pro všechny tělesně postižené spoluobčany jsou za pomoci bezpečnostního doprovodu jízdy zdarma.

Díky špičkovému osvětlení je provoz zabezpečen i po setmění. Za uplynulých 20 let provozu se na bobové dráze svezlo cca. 2,5 mil., většinou vrcholně nadšených, návštěvníků.

A na závěr jedno hodně důležité sdělení!!! Máte-li děti nebo vnoučata, máte-li partu a chcete si užít prodloužený víkend, máte-li rádi vzrušení z jízdy a nechcete sedět doma za pecí, přijeďte 7.7.2017 na bobovou dráhu Špindlerův Mlýn. V 17 hodin a 17. minut bude krátkým proslovem majitelů společnosti První bobová a.s. a oficiálních hostů zahájena oslava ke dvacátému výročí zahájení provozu.

Přibližně od 17:30 hod. se každý návštěvník bobovky sveze zdarma a děti k tomu obdrží malý dáreček na památku. Pro všechny příchozí bude k dispozici zdarma plzeňské pivo i nealkoholické nápoje, spolu s drobným občerstvením.

Přijeďte i vy oslavit první projekt bobové dráhy v České republice. Rádi vás všechny přivítáme.

 

 

Copyright 2024 Wellnes book | www stránky vytvořil L - production Webdesign