V Praze byla slavnostně otevřena nová část cyklostezky

Prvním uživatelem nové tratě Papírenská - Plavební kanál v Praze 6 byl 1. náměstek pražského primátora Karel Březina a paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek.

stezka

Cyklotrasa na levém břehu Vltavy byla prodloužena téměř o kilometr.

Nová cyklostezka o délce 0,85 kilometru byla dnes při příležitosti oslav Dne cyklistů a pěších otevřena v Praze 6 - Bubenči. První jízdou na ní slavnostně zahájil provoz 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Karel Březina společně s paralympionikem Jiřím Ježkem, loňským mistrem světa a letošním vítězem Světového poháru 2011 z UCI ParaCycling World Cup v Kanadě. Trať navazuje na úsek Papírenská - Plavební kanál o délce 1,8 kilometru a je součástí páteřní cyklotrasy A1 vedoucí po levém břehu Vltavy.

Pro zájemce, kteří si chtěli novou trať vyzkoušet hned, byla připravena půjčovna jízdních kol Author. Ti, kdo přijeli na vlastních bicyklech, mohli zase využít bezplatných servisních služeb. A kdo věří spíše v sílu strojů než vlastních nohou, mohl si v rámci projektu Praha elektromobilní vyzkoušet i elektrokola. Součástí slavnostního otevření cyklostezky byla i poutavá adrenalinová exhibice profesionálního jezdce Flatland Freestyle Bmx Martina Dražila.